Šilutės lopšelis-darželis „Raudonkepuraitė“
„Bėgs pėdutės takeliu į sveikatos šalį“


Kodėl siūloma idėja: Idėja kilo pedagogams pasitarus su tėveliais, ką galima nuveikti, kad skatintumėme pačius mažiausius vaikučius darželyje sveikai gyventi, daugiau judėti. Be to, būtina kurti ir palaikyti teigiamus tarpusavio santykius grupėje ir bendruomenėje.

Judėjimas itin svarbus augančio organizmo vystymuisi. Fizinė veikla turi teigiamos įtakos nervų sistemos brendimui, formuoja judesius bei ugdo asmenybę. Fizinė veikla – puikus būdas siekti sveikatinimo ir edukacijos tikslų. Fizinio ugdymo pagalba siekiama ugdyti intelektą bei padėti pažinti pasaulį. Judėjimas skatina gerą savijautą, aktyvumą bei stiprina sveikatą. Taip siekiama mažinti riziką susirgti, mažieji grūdinami.

Mažieji mėgdžioja, kartoja suaugusiųjų judesius ir veiksmus, mokosi iš jų. O muzika, judesys, vanduo, akmenukai sužadina skirtingus vaikų jausmus, reakciją ir nuotaikas (džiaugsmą, juoką, veikia atpalaiduojančiai).

Laukiami rezultatai – fizinio ugdymo nauda sveikatai ir saugi pramoga. Sveikas vaikas – tai visų suaugusiųjų svajonė ir tikslas. Žaidimų pagalba vaikams suteikiama džiaugsmo, pakeliama nuotaika, o taip pat siūlomas saugus užsiėmimas.

Idėja skirta fizinio aktyvumo skatinimo sričiai.

Idėjos autorės: Beata Gorodeckienė, Birutė Vengalienė, Evelina Sobolienė.