Naujosios Akmenės vaikų lopšelis-darželis „Atžalynas“
„Draugystė su gamta – vaiko džiaugsmas, sveikata“


Kodėl siūloma idėja Siekiama, kad per draugystę su gamta būtų stiprinama psichinė vaiko sveikata, būtų užpildomos emocinės spragos, patenkinamas noras judėti. Siūlome šią idėją įgyvendinti todėl, kad ji yra orientuota į sveikatos vertybes, kad ji turės įtakos ikimokyklinukų emocinei gerovei.

Tikslas: skatinti vaikus veikti gamtoje, pajusti bendrumą su ja – įsižiūrėti, prisiliesti, įsiklausyti, atrasti kvapus ir garsus, žaisti ir nusiraminti.

Dalyviai: ši idėja skirta ikimokyklinio amžius vaikams, jų šeimoms, ikimokyklinės įstaigos pedagogams.

Trukmė:30–35 minutės.

Vieta: vaikų lopšelio-darželio kiemas.

Sąlygos ir priemonės: Geriausiai šią idėją įgyvendinti būtų rudenį, nes reikėtų rudeninių lapų krūvelių, kankorėžių vaikų žaidimams, muzikiniams rateliams. Gerai būtų, jeigu darželio kieme būtų miškelis, kuriame vingiuotų labirintas, čia būtų galima atlikti įvairius kvėpavimo pratimus, pasivaikščioti takeliais klausantis gamtos garsų, užuodžiant kvapus ir t. t. Prisiglaudus prie medelio būtų galima pasiklausyti eilėraščių apie gamtą, medelius. Kieme vaikai atrastų auklėtojų išdėliotus įvairius takelius iš rąstelių, lapų, akmenėlių, kelmelių, jais galėtų pasivaikščioti, pabėgioti. Reikėtų kriauklyčių, rėmelių, akmenukų, šakelių ir kt. gamtinės medžiagos paveikslėlių kūrybai. Visi renginio dalyviai atrastų mamyčių, močiučių pasiūtus paukštelius (jie būtų pripildyti smėlio ir pakabinti medeliuose). Tai būtų padėka už dalyvavimą renginyje.

Partneriai: Būtų puiku pasikviesti arčiausiai esančios mokyklos pradinukus, kurie lankė ikimokyklinę įstaigą, šokių mokytojas ir visiems kartu gamtoje šokti linijinius šokius.

Laukiami rezultatai: bus sudarytos palankios sąlygos vaiko psichinės sveikatos saugojimui ir puoselėjimui. Veiklos bus smagios, patrauklios ir informatyvios. Gamtoje vaikai ilsėsis, atsipalaiduos, nusiramins, gerės savijauta, išsisklaidys susikaupusi įtampa, išgyvenimai, apatija, nuovargis. Judėdami, kvėpuodami grynu oru sustiprės fiziškai ir psichiškai, pažindami gamtą išmoks pažinti ir save, rūpintis savo sveikata. Lytėdamas smėlio paukštelius vaikas stimuliuos savo pojūčius, atsipalaiduos, bus laimingas. Tobulės bendravimo įgūdžiai, jis pasitikės bendraamžiais ir suaugusiaisiais, jausis saugus.

Idėjos autorės: Audronė Ruškienė, Renata Krasauskienė.