Mažeikių lopšelis-darželis „Buratinas“
„Mūsų vaikystės pieva“


Kodėl siūloma idėja. Šiame išmaniųjų technologijų amžiuje šeimos mažai praleidžia laiko lauke. Stebimas didelis aktyvaus judėjimo stygius, blogėja vaikų regėjimas. Normalus žmonių bendravimas persikėlė į virtualias erdves. Gyvenamųjų namų kiemai ištuštėjo, nebesigirdi vaikų juoko ir klegesio. Todėl ir kilo idėja parodyti vaikams, kad  ir lauke galima smagiai leisti laiką: stebėti gamtą, rinkti vaistažoles, sportuoti, šokti, žaisti ir negi piešti. Visa tai darysime gryname ore nepriklausomai nuo oro sąlygų. „Nėra blogo oro, yra tik bloga apranga“, todėl ir lietus mūsų neišgąsdins. Į lauką kviesime ne tik vaikus, o ir jų tėvelis bei įstaigos darbuotojus bendroms veikloms. Į grupes vaikai grįš tik pavalgyti ir pamiegoti pietų miegelio.

Tikslas. Suteikti vaikams galimybę kuo ilgesnę laiko dalį praleisti gryname ore.

Uždaviniai:

Dalyviai: 5–6 metų vaikai, jų tėveliai, pedagogai.

Trukmė: 1 mėnuo.

Vieta: lopšelio-darželio kiemas, Ventos paupys, „Sodų“ skverelis.

Sąlygos ir priemonės: sportinis inventorius, lauko žaislai, molbertai, piešimo priemonės, skėčiai nuo saulės, muzikos instrumentai, vanduo.

Galimi partneriai: VSB Mažeikių skyrius, sporto mokyklos treneriai, tėveliai.

Laukiami rezultatai: gerės vaikų savijauta, psichinė ir fizinė sveikata, jie grūdinsis, patirs teigiamų emocijų. Įgis patirties, kaip tinkamai galima leisti laiką lauke.

Idėjos autorės: Nijolė Sirutienė, Jurgita Karkliuvienė, Roma Gydrienė.