Gargždų lopšelis-darželis „Gintarėlis“
„Stresas – padėkim vaikui jį įveikti“


Kodėl siūloma idėja:

Stresas – viena didžiausių šiuolaikinio gyvenimo problemų. Visi vaikai retkarčiais jaučia stresą: naujo kūdikio atsiradimas, ėjimo į darželį pradžia, kraustymasis – visa tai neramina vaikus. Netgi tokie, atrodytų, nereikšmingi dalykai, kaip konfliktas namuose ar liga, gali sukelti stresą. Nesutarimai darželyje su vaikais taip pat gali būti streso šaltinis. Vaikai, nuolat patiriantys stresą, gali pradėti labai daug prakaituoti, nuolat jaustis pavargę, dažnai sirgti. Labai ilgai stresą patyrę ir negavę pagalbos vaikai vėliau neturi motyvacijos, nesiekia aukštumų ir dažniau kenčia nuo įvairių psichologinių problemų. Gali atsirasti vidinis nerimas, baimė, atminties ir dėmesio sutrikimai. Be to, stresas neigiamai atsiliepia širdies, virškinimo sistemos ir kitų kūno organų veiklai.

Tikslas: Padėti vaikams susitvarkyti su neišvengiama įtampa.

Dalyviai: Ikimokyklinę ir priešmokyklinę įstaigą lankantys vaikai, jų tėvai, pedagogai.

Trukmė: Mokslo metai.

Vieta: Sporto salė, stadionas, grupės, lauko aikštelė.

Sąlygos ir priemonės:

  1. Fizinis krūvis – bėgimas, intensyvus pasivaikščiojimas. Jų metu reikia giliai kvėpuoti, tai padės atsipalaiduoti. Gilus įkvėpimas ir lėtas iškvėpimas ramina.
  2. Paprasti atsipalaidavimo pratimai gali padėti vaikams – gilus kvėpavimas bei gulėjimas tiesiai. Atsisėsti, ištiesti stuburą ir giliai kvėpuoti. Apie nieką negalvoti.
  3. Pokalbis su artimu žmogumi. Padėkite vaikui išsikalbėti.
  4. Juokas padeda pakelti ir lengviau įveikti gyvenimo atseikėtus sunkumus.
  5. Sveikai maitinkitės.
  6. Kuo daugiau laiko skirkite pasivaikščiojimams lauke.
  7. Laikykitės miego režimo.

Galimi partneriai:

Pedagoginė psichologinė tarnyba, Visuomenės sveikatos biuras,  įstaigoje besilankantys vaikų tėvai.

Laukiami rezultatai:

Ugdomas vaikų pasitikėjimas savimi, skatinami artimi ryšiai su šeimos nariais, bendravimas su draugais, judėjimas, fizinis aktyvumas, sveiko maisto naudojimas.

Idėjos autorė  Dalia Kaunienė.