Kauno r. Domeikavos lopšelis-darželis
„Judėjimas – sveikatos vitaminas“


Kodėl siūloma idėja Reikšmingiausias harmoningo vaiko vystymosi ir sveikatos stiprinimo veiksnys vaikystėje – judėjimas. Vaikai, kurie daug juda ar sportuoja, yra sveikesni. Kuo daugiau vaikas juda, tuo geriau įvaldo savo kūną. Sportas ir judėjimas, vykstantis komandoje ar su draugais, stiprina socialinius vaiko ryšius. Domeikavos lopšelyje-darželyje kiekvieną rytą multimedijos pagalba iš internetinės svetainės www.youtube.com parenkami nuotaikingi filmukai „Just dance kids“, kuriuos vaikai atkartoja sportuodami – šokdami. Taip judėdami vaikai išsiugdo gebėjimą jausti savo kūną bei pasitikėti savimi. Filmukuose skamba nuotaikinga muzika, kuri, šiuolaikinių tyrimų duomenimis, lavina vaikų girdimąją atmintį, intuiciją, logiką, komunikabilumą, išlaisvina mažylių kūrybiškumą.

Gegužės 8 d. – Judėjimo sveikatos labui dieną, darželio kieme vyks sporto šventė „Judėjimas – sveikatos vitaminas“, į kurią pakviesime visą darželio bendruomenę. Bus organizuojamas bėgimas, estafetės, bus personažas, kuris suteiks vaikams džiaugsmo. Į sporto šventę pakviesime Kauno r. Domeikavos gimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupę.

Tikslas Plėtoti vaikų fizines ir dvasines galias, integruojant šventėje fizinę ir muzikinę veiklą. Propaguoti ir skleisi fizinio aktyvumo,  sveikos gyvensenos idėjas.

Dalyviai darželio bendruomenė.

Trukmė mokslo metai.

Vieta Kauno r. Domeikavos lopšelis-darželis.

Sąlygos ir priemonės priemonės – multimedija, sporto inventorius, muzikos įrašai, personažas.

Galimi partneriai Kauno r. Domeikavos gimnazija.

Laukiami rezultatai vaikai geriau valdys savo kūną, bus sveikesni: judėjimas didina kaulų tankį, stiprina širdies ir kraujagyslių sistemą, imuninę sistemą ir audinių aprūpinimą krauju. Vaikas rečiau sirgs peršalimo ligomis. Sportas didins protines galias, sportuodami vaikai geriau pažins save ir juos supančią aplinką, stiprins socialinius ryšius.

Idėja apima sveikatos stiprinimo sritį fizinio aktyvumo skatinimą.

ParengėKauno r. Domeikavos lopšelio-darželio direktorės pavaduotoja ugdymui Vida Paltarokienė;visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Evelina Jegerskienė