Vilniaus r. Nemėžio vaikų lopšelis-darželis
Mano naujas bičiulis „Pūkuotukas“


Kodėl siūloma idėja Kiekvienas nori turėti bičiulį. Tokį, su kuriuo gali žaisti, kuriam gali pasipasakoti, kuris tave išklauso, supranta ir visą laiką pritaria. Nuo to mes tampame geresni. Kiekvienas turi turėti bičiulį. Tokį, kuriuo reikia rūpintis, kuriam reikia padėti, kurį reikia ginti nuo blogio. Nuo to mes tampame dar geresni. Kiekvienam reikia bendravimo, bendradarbiavimo, abipusio supratimo...

Idėjos tikslas Stiprinti vaikų emocinę sveikatą, mokant bendrauti ir bendradarbiauti, rūpintis savo artimu, suteikti kuo daugiau teigiamų emocijų ir įspūdžių nuo bendrų su Pūkuotuku žaidimų ir veiklų.

Dalyviai vaikai, pedagogai, tėvai.

Trukmė kol pliušinis Pūkuotukas aplankys visas l/d vaikučių, auklėtojų, bendruomenės narių šeimas.

Vieta lopšelis-darželis, šeima.

Sąlygos ir priemonės Pliušinis meškiukas, kuris pradeda savo viešnagę kurioje nors grupėje: kartu su vaikais žaidžia, sportuoja, miega, valgo ir t. t. O vakarais ir poilsio dienomis išvyksta į vaikų namus, kur smagiai leidžia laiką šeimoje. Kiekvieną vakarą naujasis bičiulis keliauja vis į kitus namus, kol aplanko visus grupės vaikučius bei auklėtojas.

Galimi partneriai Kiti bendruomenės nariai, kaimyniniai darželiai, kitų miestų, užsienio darželiai-partneriai.

Laukiami rezultatai Stiprės vaikų emocinė sveikata; vaikai įgis naujos patirties, taps drąsesni, jų pasiekimai taps akivaizdesni; santykiai tarp vaikų ir tėvų, vaikų ir pedagogų, tėvų ir pedagogų, šeimų taps šiltesni, nuoširdesni.

Padovanokime vaikams galimybę tapti dar geresniems ir sujunkime jėgas šiam emocinio-socialinio bendradarbiavimo projektui!

Idėjos autoriai Jelena Moroz, Irena Kivytienė, Evelina Tyševič.