Alytaus Panemunės pagrindinė mokykla
„Obuolio diena“


Kodėl siūloma idėja Obuolys – tobulumo, gausos ir grožio simbolis. Su grožio reikšme susijusios ir sveikatos bei jaunystės reikšmės. Beje, dovanoti obuolį reiškia linkėti sveikatos ir laimės.

Tad, atsižvelgiant į šį kultūrinį kontekstą, mokslo metų simboliu pasirinktas obuolys. Baigiantis mokslo metams, būtų prasminga organizuoti Obuolio dieną. Dalyviai: mokyklos bendruomenės nariai (priešmokyklinukai, 1–8 klasių mokiniai, jų tėvai, mokytojai, kiti mokyklos darbuotojai). Tikslas – patraukliomis veiklomis skatinti sveiką mitybą, kūrybiškumą ir bendruomeniškumą.

Trukmė mokslo metai.

Vieta Alytaus Panemunės pagrindinė mokykla.

Sąlygos ryto akcija ,,Obuolį Tau dovanoju“, kūrybinėse dirbtuvėse užsiėmimai organizuojami trijose sekcijose: pirmoje iš įvairių  priemonių gaminami obuoliai; antroje kuriamos panegirikos, skirtos obuoliui; trečioje menamos mįslės apie obuolį, aiškinamasi patarlių, kuriose minimas obuolys, prasmės; atradimų laboratorijoje organizuojamos paskaitos apie obuolio maistines savybes, skirtingas obuolių rūšis, ragaujama įvairių patiekalų, pagamintų iš obuolių.

Priemonės obuoliai ir patiekalai iš jų, ,,obuolinių“ daiktų paroda ,,Obuoliai gražiai prinoko...“, popierius, siūlai, vilna ir kt.

Galimi partneriai UAB ,,Luksnėnų sodai“, Alytaus visuomenės sveikatos biuras.

Laukiami rezultatai dalyviai susipažins su maistinėmis obuolio savybėmis, išsiaiškins jo naudą organizmui, patobulins bendradarbiavimo įgūdžius.

Idėjos autorėIrma Jauneikienė