Sveikatos ir saugos ugdymo skyrius

 
 
 

Naujienos

Šalies „Sveikuolių sveikuoliai“ įveikė II konkurso etapą

Įkelta 2016-04-12

  Vaikų, mokinių, pedagogų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ II etapo dalyviai, įveikę I etapo rungtis ir užėmę savivaldybių organizuotuose konkursuose pirmąsias ir antrąsias vietas, nuo šių metų vasario 15 d. iki balandžio 3 d. toliau rungėsi keturiuose zoniniuose konkursuose, kuriuos organizavo Kėdainių, Klaipėdos r., Šiaulių, Rokiškio savivaldybių visuomenės sveikatos biurų specialistai.

  Rungtis II konkurso etape susirinko 222 I etape nugalėjusios komandos iš 55 savivaldybių ir 215 įvairių mokyklų: 44 ikimokyklinio ugdymo įstaigos, 169 bendrojo ugdymo mokyklos ir 2 profesinio mokymo centrai. Į zoninius konkursus sugūžėjo 1110 mokinių, 222 mokytojai ir 194 mokyklose dirbantys visuomenės sveikatos priežiūros specialistai.

  Komandas sudarė 5 mokiniai, 1 mokytojas ir 1 visuomenės sveikatos priežiūros specialistas. Konkurse varžėsi 5 amžiaus grupių komandos: 9–11 klasių mokinių, 7–8 klasių mokinių, 5–6 klasių mokinių, 1–4 klasių mokinių, ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų.

  Konkursuose zonose buvo duotos vienodos užduotys, pateiktos Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, tačiau organizuoti jie buvo įvairiai.

  Kovo 18 d. Kėdainiuose vykusiame II zoniniame etape rungėsi mokiniai, mokytojai ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistai iš 16 savivaldybių. Konkurso dalyviai buvo suskirstyti į 5 amžiaus grupes: Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijoje savo jėgas išbandė patys mažiausieji iš 9 savivaldybių; Lietuvos sporto universiteto Kėdainių Aušros progimnazijoje – 1–4 klasių mokiniai iš 12 savivaldybių; Kėdainių specialiojoje mokykloje – 5–6 klasių komandos iš 11 savivaldybių; Kėdainių ,,Ryto“ progimnazijoje – 7–8 klasių komandos iš 13 savivaldybių; Kėdainių arenoje – 9–11 klasių komandos iš 10 savivaldybių.

  Sveikuoliai rungėsi įvairiose rungtyse – tai komandų prisistatymai, užduotys sveikos gyvensenos, žalingų įpročių, žmogaus saugos temomis. Įvairios buvo ir kapitonų užduotys – judėjimo, pažintinės, loginės ir kt. Jie atliko ir judėjimo užduotis (estafetes, žaidimus, sporto pratimus ir kt.). Mokytojai ir sveikatos priežiūros specialistai atsakinėjo į jiems užduotus klausimus.

  Apdovanojimų ceremonija įvyko Kėdainių arenoje, į kurią susirinko visi konkurso II etapo dalyviai.  Renginiui iškilmingumo suteikė visų 16 savivaldybių eisena, giedamas Lietuvos himnas. Sveikuolius sveikino Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius, Kėdainių muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų ansamblis. Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti medaliais ir saldžiomis dovanomis. Nugalėtojams atiteko taurės ir diplomai. Pirmąsias ir antrąsias vietas visose penkiose amžiaus grupėse iškovojusios komandos įgijo teisę savo mokykloms atstovauti finaliniame konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ etape, kuriame savo jėgas išbandys keturių šalies zonų nugalėtojai.

  Konkurso organizatoriai padėkojo Kėdainių r. savivaldybės administracijai, švietimo skyriaus vedėjui, Švietimo pagalbos tarnybai, visiems mokyklų kolektyvams, Sporto centro kolektyvui, už svetingą ir gražų priėmimą, komisijai už vertinimus, visiems mokiniams, mokytojams ir sveikatos priežiūros specialistams už puikius pasirodymus, fotografei Giedrei Minelgaitei už sustabdytas akimirkas, Arniui Aleinikovui, mokyklų šokių, dainų, muzikos kolektyvams už tai, kad džiugino gera nuotaika. Kėdainių specialiajai mokyklai ir UAB PONTEM už maitinimą, UAB „Kėdainių duonai“ už saldžias dovanas, UAB „Jurasta“ už gražų estetinį vaizdą.

  Kovo 21 d. Gargžduose vykusį Klaipėdos r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizuotą konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ II etapą atvyko dalyviai iš 13 savivaldybių: Klaipėdos miesto ir rajono, Jurbarko, Kretingos, Mažeikių, Pagėgių, Palangos, Plungės, Raseinių, Rietavo, Skuodo, Šilutės, Tauragės rajonų savivaldybių komandos – iš viso 66 komandos, 442 dalyviai. Renginys vyko Gargždų „Minijos“ progimnazijoje. Jo dalyvius pasveikino, Klaipėdos r. savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Riaukienė, LR švietimo ir mokslo ministerijos Neformalaus švietimo skyriaus vyr. specialistai Algimantas Šimaitis ir Emilija Bugailiškienė, Klaipėdos r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Neringa Tarvydienė, Klaipėdos r. savivaldybės tarybos narys Viktoras Kura.

  Visos komandos prisistatė jaukioje Gargždų „Minijos“ progimnazijos aktų salėje, atliko judėjimo užduotis (estafetes, žaidimus, sporto pratimusi ir kt.), testus, viktorinas apie sveiką gyvenseną. Kapitonai rungėsi kapitonų užduotyje (judėjimo, pažintinės, loginės ir pan.). Mokytojai ir sveikatos priežiūros specialistai atsakinėjo į jiems užduotus klausimus.

  Į III konkurso etapą vyks I ir II vietų nugalėtojų komandos:

•9–11 klasių mokinių amžiaus grupėje I vietą iškovojo Plungės Platelių gimnazijos komanda, II vietą – Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos komanda.

•7–8 klasių mokinių amžiaus grupėje I vietą iškovojo Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos komanda, II vietą – Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos komanda komanda.

•5–6 klasių mokinių amžiaus grupėje I vietą iškovojo Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos komanda, II vietą – Mažeikių r. Pavasario pagrindinės mokyklos komanda.

•1–4 klasių mokinių amžiaus grupėje I vietą iškovojo Šilutės Žibų pradinės mokyklos komanda, II vietą – Tauragės Lomų pagrindinės mokyklos komanda.

•Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų grupėje I vietą iškovojo Jurbarko lopšelio-darželio „Nykštukas“ komanda, II vietą – Palangos lopšelio-darželio komanda.

  Konkurso II etapo organizatoriai dėkojo Gargždų „Minijos“ progimnazijos kolektyvui už sudarytas puikias sąlygas konkursui, Gargždų „Minijos“ progimnazijos 7 klasės savanorėms, Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto Visuomenės sveikatos katedros studentėms savanorėms, Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro kolektyvui už pagalbą renginio metu, Astai Pilipuitienei ir Agnei Dumbliauskaitei už renginio vedimą.

  Kovo 2–30 d. Šiauliuose konkurso dalyviai – 66 komandos, kurias sudarė 330 mokinių, 66 mokytojai ir 58 visuomenės sveikatos priežiūros specialistai, dirbantys mokyklose, iš Akmenės, Biržų, Joniškio, Kelmės, Kupiškio Pakruojo rajonų, Panevėžio miesto ir rajono, Pasvalio, Radviliškio, Šakių rajonų,  Šiaulių miesto ir rajono, Telšių rajono savivaldybių konkurso II etapą pradėjo bendru dalyvių paradu. Pirmoji užduotis – konkurso himno pristatymas. Komandos įvairiai atliko šią užduotį – kas šoko, kas skandavo, kai kurios komandos vaidino. Vėliau dalyviai turėjo įveikti pačias įvairiausias organizatorių pateiktas praktines bei teorines sveikos gyvensenos, žmogaus saugos, žalingų įpročių prevencijos ir kt. užduotis.

  Po gudrių užduočių sekė sportinės rungtys, kurios reikalavo ne tik greičio, vikrumo, bet ir atidumo, tikslumo, sumanumo bei komandinio darbo. Šios rungtys sukėlė ypač daug emocijų, ypač tarp pedagogų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų, kurie iš pradžių didelio noro pasportuoti nerodė, tačiau visgi įveikė estafetes kartu su savo komandos mokiniais, parodydami sektiną pavyzdį.  Komandų kapitonai atliko jiems skirtas užduotis.

  Dalyviai stengėsi įrodyti, kad moka rūpintis savimi ir kitais, saugoti ir stiprinti sveikatą, yra fiziškai aktyvūs ir kūrybingi. Kai kurie konkurso dalyviai atvyko su savo palaikymo komandomis. Netrūko azarto, geros nuotaikos ir šypsenų. Visų amžiaus grupių dalyviai buvo apdovanoti organizatorių dovanėlėmis, o I–III vietų laimėtojai – dar ir nugalėtojų taurėmis, medaliais bei diplomais.

  Renginį ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus grupei vedė lopšelio-darželio „Žiogelis“ pedagogės Jolanta ir Lina, kurioms puikiai pavyko įtraukti mažuosius konkurso dalyvius į organizuojamus žaidimus. Visus kitus renginius vedė Šiaulių moksleivių namų neformaliojo ugdymo organizatorė Justė, jai padėjo Didždvario gimnazijos mokinė Fausta.

  Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus bendruomenės pareigūnai kiekvienai vaikų amžiaus grupei parengė užduotis žmogaus saugos klausimais, Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centro „Sportas visiems“ skyriaus specialistai organizavo judriąsias užduotis, o kol mokiniai jas atlikinėjo,  pedagogai ir sveikatos priežiūros specialistai neturėjo kada ilsėtis – jie dalyvavo smiginio bei kamuolio mėtymo į krepšį varžybose, kartu su savanoriais šoko bendrą šokį, skirtą Olimpinei dienai.

  Dalyvius iš 14 ikimokyklinio, 44 bendrojo ugdymo mokyklų sveikino Šiaulių miesto mero pavaduotojas Stasys Tumėnas. Kad konkursas būtų linksmas ir žaismingas, per pertraukėles tarp užduočių konkurso dalyvius džiugino Šiaulių moksleivių namų meno kolektyvai. Kad renginys vyktų sklandžiai, į pagalbą buvo pasitelkti Šiaulių valstybinės kolegijos sveikatos priežiūros fakulteto visuomenės sveikatos studijų katedros studentai.

  Kovo 17 ir 31 dienomis konkurso II etapas įvyko Rokiškio Senamiesčio progimnazijoje. Iš viso renginyje dalyvavo 13 savivaldybių. Rungtyniavo 35 komandos ir 245 dalyviai iš Anykščių, Elektrėnų, Ignalinos, Jonavos, Kaišiadorių, Rokiškio, Širvintų, Švenčionių, Ukmergės, Utenos, Visagino, Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono savivaldybių ugdymo įstaigų.
  Konkurso dalyvius pasveikino ir renginį atidarė rajono meras Antanas Vagonis. Renginio pradžioje koncertavo vaikų folkloro ansamblio „Bitula“ vadovė Jūratė Garnelienė. Konkursui prasidėjus, komandoms reikėjo pademonstruoti namų darbus, komandų kapitonams atlikti užduotį, pasitikrinti sveikatos žinias, gebėjimą dirbti komandoje ir įveikti judriųjų estafečių užduotis. Dalyviai buvo gerai pasirengę – paruošė prisistatymus, pasirūpino spalvinga apranga ir jos akcentais. Jie turėjo įveikti aibę įvairiausių užduočių – nuo dantims kenkiančių produktų atrinkimo iki saugaus eismo užduoties.

  Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad pačių jauniausiųjų grupėje pirmą vietą iškovojo Visagino lopšelis-darželis „Gintarėlis“, antrąją vietą užėmė Elektrėnų lopšelio-darželio „Pasaka“ vaikučiai.Pradinių klasių grupėje geriausiai sekėsi Rokiškio r. Kriaunų pagrindinės mokyklos vaikams, o antri liko Vilniaus Vaduvos darželio-mokyklos atstovai. 5–6 klasių grupėje nugalėjo Utenos r. Saldutiškio pagrindinė mokykla ir Jonavos „Neries“ pagrindinė mokykla. 7–8 klasių grupėje geriausiai sekėsi Rokiškio r. Obelių gimnazijai ir Širvintų „Atžalyno“ progimnazijai, o 9–11 klasių – Rokiškio Juozo Tumo Vaižganto gimnazijai „Romuvos“ padaliniui ir Ignalinos r. Vidiškių gimnazijai

  Konkursą stebėjo ir vertino Rokiškio r. kūno kultūros ir sporto centro direktoriaus pavaduotojas Romas Kundelis, mero patarėjas Tadas Barauskas, visuomenės sveikatos centro vyr. specialistė Daivutė Bulavienė, Panevėžio apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Rokiškio r. policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio vyr. specialistės Enrika Pavilionienė ir Auksė Baškytė, Rokiškio r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Valentina Mickienė.

  Dalyviams buvo įteiktos atminimo dovanos, Rokiškio r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro diplomai ir padėkos. 

  Konkurso dalyviai lankėsi Rokiškio krašto muziejaus edukacinėse programose: mažieji konkurso dalyviai dalyvavo pasakoje „Vilkas, ožka ir ožiukai“ ir gamino rankų darbo muilą. 5–11 klasių konkurso dalyviai dalyvavo sūrio kelio ir arbatos edukacinėse programose.

  Konkurso dalyvių ir žiūrovų įspūdžiai buvo puikūs, laimėjusios komandos su nekantrumu laukia konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ III etapo.

  Visi II etapo pirmų ir antrų vietų nugalėtojai š. m. balandžio 28–29 d. rinksis į Trakus. Sveikatingumo ir pramogų centre „Trasalis“ jų lauks lemiamos III etapo varžytuvės, įdomi konkurso programa ir prizai. 

Nuotraukos
 
 

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, Sveikatos ir saugos ugdymo skyrius. Tel.: (8 5) 2766775, Žirmūnų g. 1B, LT 09101 Vilnius