Sveikatos ir saugos ugdymo skyrius

 
 
 

Naujienos

Sveikos gyvensenos renginys vaikams „Kurkime iliustruotą knygelę „Sveikatos ABC“

Įkelta 2016-10-03

2016 m. spalio 1 d. startuoja Vaikų piešinių konkursas ,,Kurkime iliustruotą knygelę „Sveikatos ABC“(toliau – Konkursas).

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro direktorius Romualdas Sabaliauskas pabrėžia: „Kiekvienais metais, norėdami Lietuvos vaikus paskatinti domėtis savo sveikata, sveika gyvensena ir dalytis patirtimi su draugais bei šeimos nariais, inicijuojame vis naujus renginius sveikatos tema. Kadangi renginiai būna skirti mokyklinio amžiaus vaikams, kaip taisyklė, į juos įsitraukia ir mokyklų bendruomenės. Ir pedagogai, ir tėvai prisideda prie renginių, siekdamiugdyti vaikų kūrybinius ir meninius gebėjimus bei skatinti domėtis sveiko gyvenimo vertybėmis. Yra įrodyta, kad suaugę sveikos gyvensenos šalininkais pasilieka tie, kurie tokius įpročių įgijo dar vaikystėje“.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Vaikų sveikatos skyriaus visuomenės sveikatos administratorė Nijolė Paulauskienė sako, kad kurti iliustruotą piešinių knygelę „Sveikatos ABC“1–4 klasių mokiniai (išskiriamos dvi dalyvių grupės pagal amžių: I grupė: 7–8 metų, II grupė: 9–10 metų) kviečiami pasitelkiant įvairias dailės technikas, atskleidžiant savo žinias apie sveikatą. Piešinių knygelėje vaikai turi perteikti savo požiūrį į sveikatą ir patirtį, įtraukti kuo daugiau sveikatos stiprinimo elementų. Knygelę turėtų sudaryti viršelis, turinys ir piešiniai, ji gali turėti ir savo pavadinimą, pageidautinas knygelės formatas A4 (210X297 mm). Piešiniai turi būti nupiešti tik vienoje knygelės popieriaus lapo pusėje, negalima naudoti kompiuterinės technikos, maistinių (makaronų, kruopų ir kt.) ir gamtinių (medžių žievė, šakos, smėlis ir kt.) medžiagų, negalima klijuoti iškarpų ar nuotraukų iš žurnalų.

Dalyvaujančios konkurse mokyklos pedagogai (darbo vadovai) atrenka iki 5 darbų iš kiekvienos amžiaus grupės ir išsiunčia iki 2016 m. spalio 31 d. konkurso organizatoriams adresu: Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Vaikų sveikatos skyrius, Kalvarijų g. 153, LT-08221, Vilnius arba pristato į Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Vaikų sveikatos skyriaus 523 kabinetą. Informacija apie Konkurso organizavimą teikiama tel. 8 5 247 73 47, elektroniniu paštu nijole.paulauskiene@smlpc.lt. Konkurso organizatoriai tikisi sulaukti originalių „Sveikatos ABC“ knygelių.


Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro informacija

Nuotraukos
 
 

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, Sveikatos ir saugos ugdymo skyrius. Tel.: (8 5) 2766775, Žirmūnų g. 1B, LT 09101 Vilnius