Sveikatos ir saugos ugdymo skyrius

 
 
 

Naujienos

Akcija „Matyk ir būk matomas“

Įkelta 2016-12-14

Akcija „Matyk ir būk matomas“ vyko Kauno Panemunės pradinėje mokykloje gruodžio 9 d., lapkričio 7 d. Kauno Vaišvydavos pagrindinėje mokykloje.

Tikslas: siekti pėsčiųjų saugumo tamsiuoju paros metu.

Mokinius prie mokyklos durų pasitiko Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariatoviešosios tvarkos valdybos bendruomenės veiklos skyriaus pareigūnai kartu su policijos pagalbininku Amsiu. Policijos pareigūnai tikrino ar mokiniai nešioja atšvaitus, tiems kurie neturėjo atšvaitai buvo prisegti prie kuprinių arba prie striukių. Ne tik vaikai, bet ir jų tėveliai nevisi turėjo atšvaitus, dauguma tėvų teisinosi, kad važinėja automobiliu todėl atšvaitai nereikalingi. Bet ar tikrai? – klausė tėvelių policijos pareigūnai.

Mokiniai, jų tėveliai ir mokytojai buvo informuoti, kaip sumažinti riziką pakliūti į nelaimingą atsitikimą tamsiu paros metu, paaiškintas atšvaito veikimo principas,skatinta nuolat segėti atšvaitą. Buvo mokoma kaip atšvaitą pritvirtinti prie drabužių, kaip jį nešioti, kad vairuotojai eismo dalyvį išvystų iš anksto. Priminta apie pavojus, tykančius neapšviestose miesto gatvėse.

Akcijos sumanytojai ir organizatoriai: Kauno žmogaus saugos mokytojų metodinio būrelio narė  Lina Šembergė, ARV-Auto vairavimo mokyklos direktorius Valdas Šlepikas, radijo stoties „TAU“ direktorius Audrius Kepežinskas, Kauno Vaišvydavos pagrindinės mokyklos mokytoja Nijolė Dilevičienė ir Lietuvos automobilių klubo vadovas Rolandas Dovidaitis.

Nuotraukos
 
 

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, Sveikatos ir saugos ugdymo skyrius. Tel.: (8 5) 2766775, Žirmūnų g. 1B, LT 09101 Vilnius