Sveikatos ir saugos ugdymo skyrius

 
 
 

Naujienos

Atšvaitų diena

Įkelta 2017-10-24

Jau ketvirtus metus iš eilės Lietuvos automobilių kelių direkcija organizuoja Atšvaitų dieną. Šįmet ji bus spalio 27 d. (penktadienį). Šią dieną tradiciškai bus platinami atšvaitai.

Atšvaitai būtini einant tamsiu paros metu, lyjant, esant rūkui ar apniukusią dieną. Teisingai nešiojančius atšvaitus žmones vairuotojai pastebi iš toliau ir turi laiką pristabdyti mašiną ar sustoti. Žmogų be atšvaito geru oru vairuotojai pamato iš 50 m. atstumo (o sustojimo kelias, važiuojant sausa kelio danga 90 kilometrų per valandą greičiu yra 70 m.). Žmogus su atšvaitu matomas apie 150 m. atstumu. 

Kaip teisingai nešioti atšvaitus: 

-Atšvaitą prie drabužių reikėtų pritvirtinti taip, kad jis būtų matomas iš visų pusių. 

-Pakabinamą atšvaitą, pervertą virvele, segtuku prisekite prie drabužių (pvz., kišenės), dešinėje pusėje, kad jis švytuotų žmogaus kelių aukštyje. 

-Atšvaitą-juostelę uždėkite ant drabužių rankovės (truputį aukščiau rankos riešo) ar kojos blauzdos srityje. 

-Atšvaito paviršiaus plotas turi būti pakankamai didelis (apie 16 cm2), kad transporto priemonės žibintų šviesos galėtų jį apšviesti. 

-Jei turite tik vieną atšvaitą, jį prisisekite prie drabužių dešinėje pusėje.

Artimiausiu metu bus paskelbtos vietos, kur visoje Lietuvoje bus platinami atšvaitai. Atšvaitai bus platinami ir Kelių direkcijoje. Preliminariai atšvaitai bus platinami nuo 8 val. iki 14 val. 

Nuotraukos
 
 

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, Sveikatos ir saugos ugdymo skyrius. Tel.: (8 5) 2766775, Žirmūnų g. 1B, LT 09101 Vilnius