Sveikatos ir saugos ugdymo skyrius

 
 
 

Naujienos

Jaunieji šalies sveikuoliai azartiškai rungėsi II konkurso etape

Įkelta 2017-12-21

Įveikę I etapo rungtis ir užėmę savivaldybių organizuotuose konkursuose pirmąsias ir antrąsias vietas, 2017–2018 m. Lietuvos mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ (toliau – Konkursas) II etapo dalyviai nuo 2017 m. lapkričio 6 d. iki gruodžio 8 d. toliau rungėsi keturiuose zoniniuose Konkursuose, kuriuos organizavo Šiaulių miesto, Kėdainių, Klaipėdos, Rokiškio rajonų savivaldybių visuomenės sveikatos biurų, mokyklų, kitų savivaldybių padalinių ir įstaigų specialistai.

Šio šalį apėmusio Konkurso organizatoriai – Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, savivaldybės.

Konkurso organizavimo partneriai – Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija, Lietuvos savivaldybių asociacija, Respublikinė ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacija „Sveikatos želmenėliai“.

Konkursu, pradėtu rengti 2002 m. ir organizuojamu jau septintą kartą, siekiama ugdyti vaikų ir mokinių gebėjimus saugoti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą, vertinti savo ir kitų potencialą dirbti komandoje bei skleisti sveikos gyvensenos principus mokyklose, skatinti vaikų, mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų bendradarbiavimą.

Konkurse dalyvauja ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio bei vidurinio ugdymo mokyklų, profesinio mokymo centrų mokinių komandos, sudarytos iš 5 vienodo amžiaus vaikų ar mokinių, mokytojo ir visuomenės sveikatos priežiūros specialisto.

Rungtis Konkurso II etape susirinko 234 I etape pirmąsias vietas užėmusios komandos iš 217 šalies mokyklų: 47 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų, 168 bendrojo ugdymo mokyklų ir 2 profesinio mokymo centrų. Šame etape dalyvavo 1170 mokinių, 234 mokytojai ir 223 mokyklose dirbantys visuomenės sveikatos specialistai.

Konkurso II etapo organizatoriai, vadovaudamiesi Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro pateiktų užduočių pavyzdžiais, parengė Konkurso II etapo užduotis, numatė jo laiką ir vietą.

II etapo zoninis Konkursas buvo organizuojamas įvairiu laiku ir įvairiai.

 

Šiaulių zonos Konkursą organizuoti buvo patikėta Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biurui. Š. m. lapkričio 27 d.–gruodžio 1 d. į Šiaulius atstovauti savo miestui ar rajonui atvyko komandos iš 14 šalies savivaldybių: Akmenės, Biržų, Joniškio, Kelmės, Kupiškio, Pakruojo, Panevėžio, Pasvalio, Radviliškio, Šakių, Šiaulių, Telšių rajonų bei Šiaulių ir Panevėžio miestų.

Dalyvavo 65 komandos, 455 dalyviai iš 56 šalies ugdymo įstaigų!

Balionais, vėliavėlėmis ir sveikuolių atributika papuoštame Šiaulių miesto lengvosios atletikos ir sveikatingumo centre pačius mažiausius dalyvius pasitiko Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas, kuriuos vaidino lopšelio-darželio „Žiogelis“ pedagogės Lina Račė ir Jolanta Pažarauskienė, o vyresniuosius – renginio vedėja Justė Rinevienė, Šiaulių sanatorinės mokyklos pedagogė. Komandos išsiskyrė savo atributika: vėliavomis, plakatais, o komandų nariai – savo spalvinga apranga.

Kiekvienai amžiaus grupei skirtas renginys prasidėjo komandų prisistatymu, kuriame turėjo dalyvauti visa komanda kartu su pedagogu ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistu. Dainomis, šokiais, sportiniais elementais, vaidybiniais siužetais ir kitais įspūdingais pasirodymais visos komandos stengėsi įrodyti ne tik komisijai, bet ir visiems dalyviams bei žiūrovams, kad yra vertos pačių aukščiausių įvertinimo rezultatų ir atvyko nugalėti. Vėliau dalyviai turėjo įveikti pačias įvairiausias organizatorių pateiktas užduotis: apžiūrėti paveikslėlius ir atpažinti vaistažoles, parašyti laišką rūkančiam žmogui, išspęsti kryžiažodį, apibūdinti piešinėliuose pavaizduotus žmogaus temperamento tipus, teisingai atsakyti į sveikos gyvensenos viktorinos klausimus, įveikti Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnų parengtas užduotis žmogaus saugos klausimais ir daug kitų užduočių.

Po teorinių užduočių sekė sportinės, vikrumo ir greitumo rungtys, kuriose savo jėgas išbandyti galėjo visi Konkurso dalyviai – ne tik vaikai, bet ir į Konkursą vaikus atlydėję pedagogai ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistai. Rungtys reikalavo ne tik greičio, vikrumo, bet ir atidumo, tikslumo, sumanumo, komandinio darbo. Sportinę rungtį turėjo įveikti ir komandų kapitonai, kurie įrodė, kad yra ne iš kelmo spirti. Visas judriąsias užduotis organizavo Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centro „Sportas visiems“ skyriaus specialistai Justė ir Arnoldas.

Dalyvius iš 12 ikimokyklinio, 42 bendrojo ugdymo mokyklų ir 2 profesinio mokymo įstaigų pasveikino ir renginį atidarė Šiaulių vicemeras Justinas Sartauskas. Kad Konkursas būtų linksmas ir žaismingas, dalyvius ir žiūrovus dainomis džiugino atlikėjai iš Šiaulių „Juventos“ progimnazijos. O kad renginys vyktų sklandžiai, į pagalbą buvo pasitelkti Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto Bendrosios praktikos slaugos studijų katedros studentai.

Paskelbti Konkurso II etapo nugalėtojai. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad I–II vietų nugalėtojais įvairiose amžiaus grupėse tapo ir į III finalinį etapą važiuos šios komandos: iš mažiausiųjų grupės – Biržų lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ (I vieta) ir Kelmės rajono Tytuvėnų lopšelis-darželis (II vieta); iš pradinių klasių grupės – Radviliškio rajono Baisogalos mokykla-darželis (I vieta) ir Pakruojo rajono Lygumų pagrindinė mokykla (II vieta); iš 5–6 klasių grupės – Telšių „Atžalyno“ progimnazija (I vieta) ir Kelmės rajono Pakražančio gimnazija (II vieta); iš 7–8 klasių grupės – Telšių „Kranto“ progimnazija (I vieta) ir Kelmės rajono Tytuvėnų gimnazija (II vieta); iš 9–11 klasių grupės – Kelmės rajono Tytuvėnų gimnazija (I vieta) ir Akmenės rajono Ventos gimnazija (II vieta).

Visi Konkurso dalyviai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis ir dalyvio pažymėjimais, o nugalėtojų komandos – dar ir taurėmis, diplomais bei medaliais.

„Sveikiname nugalėtojus, linkime sėkmės finaliniame etape ir tikimės, kad Konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“ vaikų širdelėse pasėjo norą toliau domėtis sveika gyvensena, sportuoti ir savo žiniomis, įgyta patirtimi dalintis su tėveliais ir draugais“, – tikisi Šiaulių savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Henrieta Garbenienė. Biuro visuomenės sveikatos specialistėms vaikų ir jaunimo klausimais Dianai Gedminienei ir Dianai Šiurkienei prireikė gausybės kūrybinių minčių parengti Konkurso užduotis taip, kad jos būtų įdomios, žaismingos ir naudingos, ir jos įdėjo labai daug pastangų, kad šis grandiozinis konkursas vyktų sklandžiai.“

Prie Konkurso organizavimo aktyviai prisidėjo partneriai: Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai, Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centro „Sportas visiems“ skyrius, Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos priežiūros fakultetas, Šiaulių „Juventos“ progimnazija.

 

2017 m. gruodžio 1 d. Kėdainiuose praūžė Konkurso II zoninis etapas, kuriame rungėsi mokiniai, mokytojai ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistai iš 14 savivaldybių.

Konkursas vyko penkiose Kėdainių rajono ugdymo įstaigose. Kėdainių rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius šią dieną paskelbė Sveikatos ir fizinio aktyvumo diena, todėl tą dieną Kėdainių rajone nevyko pamokos ir visų mokyklų mokiniai dalyvavo sveikatos ir fizinio aktyvumo renginiuose.

Konkurso dalyviai buvo suskirstyti į 5 amžiaus grupes: Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijoje savo jėgas išbandė patys mažiausieji iš 12 savivaldybių; Lietuvos sporto universiteto Kėdainių Aušros progimnazijoje – 1–4 klasių mokiniai iš 12 savivaldybių; Kėdainių specialiojoje mokykloje – 5–6 klasių komandos iš 10 savivaldybių; Kėdainių ,,Ryto“ progimnazijoje rungėsi 7–8 klasių komandos iš 12 savivaldybių; Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijoje – 9–11 klasių komandos iš 12 savivaldybių. Tam, kad renginys įvyktų per vieną dieną, reikėjo 25 komisijos narių. Kėdainių rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius sudarė vertinimo komisijas iš įvairių ugdymo įstaigų pedagogų, Švietimo skyriaus, Švietimo pagalbos tarnybos ir  visuomenės sveikatos biuro specialistų.

Konkurso užduotis pagal Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Sveikatos ir saugos ugdymo skyriaus rekomendacijas parengė Švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Vilija Girdauskaitė.

Sveikuoliai rungėsi įvairiose rungtyse: tai komandų prisistatymai, užduotys sveikos gyvensenos tema (testai, viktorinos), žalingų įpročių, žmogaus saugos tema. Kapitonai rungėsi atlikdami judėjimo, pažintines, logines ir kt. užduotis. Mokytojai ir sveikatos priežiūros specialistai raštu atsakė į jiems pateiktus klausimus.

Apdovanojimų ceremonija įvyko Kėdainių arenoje, į ją susirinko visi Konkurso II etapo dalyviai, svečiai, savivaldybės atstovai, žiniasklaida. Renginiui iškilmingumo suteikė visų 14 savivaldybių eisena, giedamas Lietuvos himnas. Sveikuolius sveikino Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Olga Urbonienė, Kėdainių muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras. Visi Konkurso dalyviai buvo pagerbti medaliais ir saldžiomis dovanomis. Nugalėtojams atiteko taurės ir medaliai.

Pirmąsias ir antrąsias vietas visose penkiose amžiaus grupėse iškovojusios komandos įgijo teisę savo mokykloms atstovauti finaliniame Konkurso etape, kuriame savo jėgas išbandys keturių šalies zonų nugalėtojai. Konkurso dalyviai turėjo galimybę parašyti refleksijas apie Konkursą, teikti pasiūlymus. Išvykdami komandų dalyviai dėkojo už gražų renginį, gražius įspūdžius ir sklandų renginio organizavimą. „Labai gerai organizuotas Konkursas: parinktos geros erdvės, racionaliai išnaudotas laikas, kiekvienai komandai paskirta atskira persirengimo patalpa, skirtas maitinimas, malonus sutikimas, mandagūs darbuotojai. Labai ačiū“, Kauno r. Garliavos Jonučių progimnazija. „Puikiai organizuotas renginys. Šaunu, kad užimtumas pertraukų metu. Vaikai patenkinti renginiu. Ačiū“,  Varėnos r. Matuizų pagrindinė mokykla.

Dėkojame Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotojai Olgai Urbonienei, Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjui Juliui Luikoševičiui, Švietimo pagalbos tarnybai, visiems mokyklų kolektyvams, Sporto centro kolektyvui, visuomenės sveikatos biurui, Specialiosios mokyklos direktoriui Juozui Jančiui ir visam kolektyvui už svetingą ir gražų priėmimą, komisijai už vertinimus, visiems mokiniams, mokytojams ir sveikatos priežiūros specialistams už puikius pasirodymus, fotografei Giedrei Minelgaitei-Dautorei už sustabdytas akimirkas, Ordinarui Vainauskui už įamžintas akimirkas, renginio savanoriams, mokyklų šokių, dainininkų, muzikos mokyklos kolektyvams už tai, kad džiugino gera nuotaika. Kėdainių specialiajai mokyklai ir UAB „Pontem“ už  tai, kad buvome sotūs, UAB „Kėdainių duonai“ už saldžias dovanas, UAB „Jurasta“ už gražų, estetišką vaizdą. Ačiū visiems už nepakartojamas akimirkas, šventišką nuotaiką ir tūkstančius šypsenų. Paruošti Konkurso profesionalių nuotraukų failai buvo persiųsti visų savivaldybių dalyviams.

Pagrindinis Konkurso organizatorius ir vykdytojas buvo Kėdainių r. visuomenės sveikatos biuras, rūpinęsis visa renginio eiga, estetiniu apipavidalinimu, viešinimu, dalyvių maitinimu ir kitais organizaciniais bei finansiniais reikalais.

 

Konkurso II etapą Klaipėdos rajono savivaldybėje organizavo Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras 2017 m. lapkričio 24 d. Konkurse dalyvavo  ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų 12 komandų, 1–4 klasių mokinių – 13 komandų, 5–6 klasių mokinių – 13 komandų, 7–8 klasių mokinių – 12 komandų ir 9–11 klasių mokinių – 11 komandų. Konkursas vyko trijose ugdymo įstaigose: Gargždų ,,Minijos“ progimnazijoje , Gargždų ,,Kranto“ pagrindinėje mokykloje bei Klaipėdos rajono savivaldybės sporto centre.

Sporto centre įvyko Konkurso atidarymas, apdovanojimai, čia rungėsi ikimokyklinės ir priešmokyklinės amžiaus grupės vaikai. Dalyvių pietūs ir edukacija bei 1–4 ir 5–6 klasių mokinių Konkursas vyko Gargždų ,,Minijos“ progimnazijoje, Gargždų ,,Kranto“ pagrindinėje mokykloje rungtyniavo 7–8 ir 9–11 klasių mokiniai.

Dalyviai pasirodymus pradėjo prisistatymais, kurių metu sportavo, dainavo, šoko ir vaidino.

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai atliko teorines, praktines užduotis, kurių metu turėjo surūšiuoti šiukšles. Taip pat dalyvavo 3-ose estafetėse, kuriuose pademonstravo greitį, išmanumą bei komandinį darbą, o kapitonai teisingai atsakė į klausimus apie burnos higieną. Po visų rungčių paaiškėjo šauniausieji: I vietą iškovojo Palangos lopšelio-darželio ,,Žilvitis“ komanda, II vietą – Mažeikių lopšelio–darželio ,,Žilvitis“ komanda.

1–4 klasių amžiaus grupės mokiniai po prisistatymų atliko sveikatos saugos ir stiprinimo, sveikos mitybos užduotis, varžėsi 3-ose estafetėse, kuriose veikė kaip komanda ir parodė greitį ir išmanumą, o kapitonai parašė, kokias vaistines žoleles mato paveikslėlyje. Pradinukų amžiaus grupėje I vietos laimėtojais tapo Raseinių rajono Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos komanda, o II vietos – Plungės Vyskupo M. Valančiaus pagrindinės mokyklos komanda.

5–6 klasių amžiaus grupės mokiniai savo išmaną ir komandinį darbą rodė varžydamiesi 3-ose estafetėse, atliko asmens higienos užduotis bei atsakė į klausimus sveikos mitybos tematika, o komandų kapitonai suskaičiavo, kiek kartų reikia valytis dantis per 4 savaites. I vietos laimėtojais tapo Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos komanda, o II vietos laimėtojais – Kretingos rajono Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro komanda.

7–8 klasių mokiniai varžėsi 6-iose rungtyse: išvardijo burnos ertmės apsaugos priemones, atliko praktinę pirmosios pagalbos užduotį – gaivinimą. Kapitonai atliko užduotį sveikos mitybos tema. 3-ose judėjimo užduotyse jie pademonstravo savo vikrumą, išmanumą ir komandinį darbą. Gudriausi ir vikriausi sveikuoliai šioje amžiaus grupėje buvo Skuodo rajono Ylakių gimnazijos komanda (I vieta) ir Plungės rajono Platelių gimnazijos komanda (II vieta).

9–11 klasių mokiniai varžėsi 6-iose rungtyse: užpildė naudingų įpročių lentelę, atliko praktinę pirmosios pagalbos užduotį. Komandų kapitonai atsakė į klausimus civilinės saugos tematika. Judėjimo užduotyje ne tik pademonstravo savo vikrumą, išmanumą, bet ir gebėjimą veikti komandoje. Gudriausia ir vikriausia šioje amžiaus grupėje tapo Tauragės „Versmės“ gimnazijos komanda (I vieta) ir Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos komanda (II vieta).

Konkurse dalyvavę pedagogai ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistai, atvykę kartu su komandomis, taip pat atliko jiems skirtas užduotis.

Konkurse netrūko šypsenų ir geros nuotaikos. Komandas renginio metu sveikino ir sėkmės linkėjo Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Riaukienė, mokyklų direktoriai, Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Neringa Tarvydienė bei Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Irena Barbšienė. Komandos gavo padėkos raštus, vaikai apdovanoti atminimo dovanomis, visos komandos buvo apdovanotos kamuoliais.

Dėkojame Klaipėdos rajono savivaldybės sporto centrui, Gargždų ,,Minijos“ progimnazijai ir Gargždų ,,Kranto“ pagrindinei mokyklai už bendradarbiavimą. Taip pat Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos priežiūros specialistėms už pagalbą ir Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus sudarytai komisijai už teisingą ir sąžiningą vertinimą.

 

2017 m. lapkričio 16 d. Rokiškio Senamiesčio progimnazijoje įvyko ikimokyklinukų, priešmokyklinukų ir 1–4 klasių mokinių Rokiškio rajono organizuojamo zoninio Konkurso varžytuvės.

Iš viso renginyje dalyvavo 24 komandos, 168 dalyviai iš Anykščių, Elektrėnų, Ignalinos, Jonavos, Kaišiadorių, Rokiškio, Širvintų, Švenčionių, Zarasų, Utenos rajonų bei Vilniaus ir Visagino miestų ugdymo įstaigų.

Konkurso dalyvius smagia mankšta pasveikino Rokiškio lopšelio-darželio „Pumpurėlis“ vaikai su Neringa Mikšėniene, o renginį atidarė Rokiškio rajono meras Antanas Vagonis.

Dalyviai buvo gerai pasirengę – paruošę pristatymus, pasirūpinę spalvinga apranga ir jos akcentais. Komandos pristatė namų darbus, komandų kapitonai atliko užduotį, pasitikrino sveikatos žinias, gebėjimą dirbti komandoje ir įveikti judriųjų estafečių užduotis. Jie įveikė aibę įvairiausių užduočių – nuo dantims kenkiančių produktų atrinkimo iki saugaus eismo užduoties.

Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad pačių jauniausiųjų grupėje I vietą iškovojo Rokiškio vaikų darželis-mokykla „Ąžuoliukas“, II vietą užėmė Utenos vaikų lopšelis-darželis ,,Želmenėlis“.

Pradinių klasių grupėje geriausiai sekėsi Širvintų pradinės mokyklos vaikams, nuo jų mažai atsiliko Vilniaus Vaduvos darželio-mokyklos atstovai.

Rokiškio zonos Konkurso II etapas 5–6, 7–8 ir 9–11 klasių mokiniams įvyko 2017 m. lapkričio 23 d. Rokiškio Senamiesčio progimnazijoje. Į šį etapą atvyko 26 komandos, 182 dalyviai iš Anykščių, Elektrėnų, Ignalinos, Jonavos, Kaišiadorių, Rokiškio, Širvintų, Švenčionių, Zarasų, Utenos rajonų bei Vilniaus ir Visagino miestų ugdymo įstaigų.

Konkurso dalyvius pasveikino ir renginį atidarė Rokiškio rajono meras Antanas Vagonis.

Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad 5–6 klasių grupėje nugalėjo Utenos Aukštakalnio progimnazija ir Rokiškio rajono Pandėlio gimnazija. 7–8 klasių grupėje geriausiai sekėsi Jonavos Neries pradinei mokyklai, Švenčionių ir Švenčionėlių progimnazijai, o 9–11 klasių grupėje – Rokiškio rajono Pandėlio ir Utenos rajono Užpalių gimnazijoms.

Konkursą stebėjo ir užduočių atlikimą vertino komisija: Valentina Mickienė, Rokiškio rajono savivaldybės visuomenes sveikatos biuro vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė, Evelina Tupalskytė, Rokiškio rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus savivaldybės gydytoja, Daiva Bulovienė, Panevėžio visuomenės sveikatos centro Rokiškio skyriaus vyriausioji specialistė, Enrika Pavilionienė, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Rokiškio rajono PK veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja, Laurynas Čiučelis, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Rokiškio rajono PK veiklos skyriaus vyresnysis tyrėjas, Romas Kundelis, Rokiškio kūno kultūros ir sporto centro direktoriaus pavaduotojas.

Visiems Konkurso dalyviams buvo įteiktos atminimo dovanos, Rokiškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro diplomai ir padėkos. Dalyviai taip pat lankėsi Rokiškio krašto muziejaus edukacinėse programose: ,,Žvakių liejimas“, ,,Žalvario papuošalų gamyba“ ir ,,Šilta kaip avelė“.

Kiekvienoje amžiaus grupėje I ir II vietas užėmusios komandos patenka į Konkurso III etapą, kuriame varžysis su kitose zonose nugalėjusiomis komandomis. III etapas vyks 2018 m. balandžio 19–20 d. Trakuose, Sveikatingumo ir pramogų centre „Trasalis“.

 

Konkurso II etapo ataskaitas parengė:

Diana Gedminienė, Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė vaikų ir jaunimo klausimais;

Jurgita Drąsutytė, Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos priežiūros specialistė;

Aida Butkienė, Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro sveikatos stiprinimo specialistė, atsakinga už vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūrą mokyklose;

Valentina Mickienė, Rokiškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė.

 

Konkurso II etapo rezultatus apibendrino:

Nijolė Paulauskienė, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Vaikų sveikatos skyriaus specialistė;

Dalia Sabaliauskienė, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Vaikų sveikatos skyriaus specialistė.

Nuotraukos
 
 

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, Sveikatos ir saugos ugdymo skyrius. Tel.: (8 5) 2766775, Žirmūnų g. 1B, LT 09101 Vilnius