Kviečiame į saugaus eismo edukacinius užsiėmimus

Sveikatos ir saugos ugdymo skyrius

 
 
 

Naujienos

KET naujovės: į ką 2019-aisiais reikės atkreipti dėmesį?

Įkelta 2019-01-02

Iki 2020 m. šalies sankryžose turės nelikti prie šviesoforų pritvirtintų žalių rodyklių, leidžiančių vairuotojams sukti į dešinę net ir degant raudonam šviesoforo signalui. Tačiau dar prieš tai Kelių eismo taisyklėse (KET) įsigalios nauji šviesoforų signalų deriniai.

Paskutiniame 2018-ųjų numeryje dienraštis „Vakarų ekspresas“ apžvelgė esminius KET pokyčius 2019 m.

Šviesoforų signalų deriniai

Nuo 2019 m. lapkričio 1 d. atsisakoma KET 75 punkto, kuris papildomos sekcijos rodyklės kryptimi leidžia važiuoti tik šios sekcijos signalui įsijungus. 

Atsisakius šio punkto kelio savininkai galės lanksčiau reguliuoti eismą sankryžose: įrengus šviesoforą su papildoma sekcija į dešinę, kai pagrindinis žalias šviesoforo signalas būtų žalias skritulio formos signalas, nedegant papildomai sekcijai į dešinę būtų leidžiama važiuoti visomis kryptimis (tarp jų ir į dešinę) pagal pagrindinį žalią šviesoforo signalą. 

Šiuo atveju vairuotojas, sukdamas į dešinę pagal pagrindinį žalią šviesoforo signalą, privalės duoti kelią kitiems eismo dalyviams (dviratininkams, pėstiesiems) pagal KET 158 punktą.Dviračių eismas

Nuo 2019 m. gegužės 1 d. vieta, kur dviračių takas ar dviračių juosta kerta važiuojamąją dalį, vadinama dviračių pervaža.

Dviračių juosta ten, kur yra poreikis, turėtų būti žymima plačia brūkšnine linija. Dviem lygiagrečiomis linijomis, sudarytomis iš kvadratų, turėtų būti žymima tik dviračių pervaža.

Beje, KET jau numato rekomendaciją motorinių transporto priemonių, traktorių, savaeigių mašinų vairuotojams apvažiuojant ar lenkiant ta pačia kryptimi važiuojančius dviratininkus, išlaikyti ne mažesnį kaip:

1,0 m šoninį atstumą, kai vairuojamos transporto priemonės greitis ne didesnis kaip 50 km/val.;

1,5 m šoninį atstumą, kai vairuojamos transporto priemonės greitis didesnis kaip 50 km/val.


Informacijos šaltinis: https://www.alfa.lt/straipsnis/50356858/ket-naujoves-i-ka-2019-aisiais-reikes-atkreipti-demesi


Nuotraukos
 
 

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, Sveikatos ir saugos ugdymo skyrius. Tel.: (8 5) 2766775, Žirmūnų g. 1B, LT 09101 Vilnius