Sveikatos ir saugos ugdymo skyrius

 
 
 

Naujienos

Kviečiame skaityti naują lankstuką „Savarankiška jėgos treniruotė“

Įkelta 2020-01-31

Neturite finansinės galimybės, laiko ar dėl kitų priežasčių negalite nueiti į sporto klubą pasitreniruoti su brangiais ir sudėtingais jėgos treniruokliais, bet vis tiek norite užsiimti individualiomis jėgos treniruotėmis. Taigi, treniruotis galima ir namuose. Norint treniruotis namuose visai nebūtina papildomai įsigyti brangią jėgos treniruoklių įrangą. Atsispaudimai iš įvairių padėčių, prisitraukimai, atsispaudimai nuo kėdės, pritūpimai ant dviejų ar vienos kojos ir kiti su savo kūno svoriu atliekami pratimai gali sėkmingai padidinti jūsų raumenų jėgą. 

Jeigu nesimankštinate sistemingai, o tik epizodiškai, ir esate vidutinio ar vyresnio amžiaus žmogus, prieš pradėdamas intensyvias jėgos treniruotes, būtinai pasitarkite su gydytoju. Taip pat ypač rekomenduotume pasikonsultuoti su fizinio aktyvumo specialistais, jeigu: esate rūkantis, sergate lėtinėmis ligomis, turite antsvorio ar esate nutukęs, esate silpnos sveikatos ir mažo fizinio pajėgumo. 

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus visuomenės sveikatos specialistai parengė lankstuką  „Savarankiška jėgos treniruotė“,kuriame aprašyta kaip pradėti ir intensyviai užsiminėti jėgos treniruotėmis bei kaip pasirinkti jėgos treniruočių pradinį svorį ir apkrovą.


Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro informacija
Nuotraukos
 
 

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, Sveikatos ir saugos ugdymo skyrius. Tel.: (8 5) 2766775, Žirmūnų g. 1B, LT 09101 Vilnius