Sveikatos ir saugos ugdymo skyrius

 
 
 

Naujienos

Naujas metodinis leidinys apie vaikų fizinio aktyvumo, fizinio pajėgumo ir sveikatos ryšį

Įkelta 2020-12-02

Mokykla, namai, tėvai ir bendruomenė gali tapti puikiais „įrankiais“, padėsiančiais vaikams koreguoti kasdienio gyvenimo įpročius ugdant sveikos gyvensenos pagrindus ir didinant jų fizinį aktyvumą. Juk aktyvi fizinė veikla mokykliniame amžiuje daro teigiamą įtaką ir suaugusių asmenų fizinei veiklai, taip veikdama bendrą gyventojų sveikatos būklę. Ir daugumai šiuolaikinių aktyvių žmonių kokybiškas fizinis aktyvumas kiekvieną dieną yra tiesiog malonus ir saugus užsiėmimas. Visoms amžiaus grupėms be išimties (vaikams, paaugliams ir suaugusiesiems) fizinis aktyvumas yra fiziologiškai būtinas. Geras fizinis pajėgumas, raumenų jėga ir ištvermė, gera objektyvi ir subjektyvi vaikų bei paauglių savijauta – visa tai akivaizdi fizinės veiklos nauda sveikatai, daug kartų įrodyta gausiais moksliniais tyrimais.

Metodinės rekomendacijos „Vaikų fizinio aktyvumo, fizinio pajėgumo ir sveikatos ryšys“, skirtos visuomenės sveikatos specialistams, pedagogams ir tėvams, siekiant suteikti tik mokslu pagrįstą naudingą informaciją apie įrodytas vaikų ir paauglių fizinio aktyvumo, fizinio pajėgumo ir sveikatos sąsajas.

Nuotraukos
 
 

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, Sveikatos ir saugos ugdymo skyrius. Tel.: (8 5) 2766775, Žirmūnų g. 1B, LT 09101 Vilnius