Sveikatos ir saugos ugdymo skyrius

 
 
 

Naujienos

„TopGear“ saugaus eismo akademija viešėjo Lietuvos gimnazijose

Įkelta 2014-12-02

Vairavimo egzaminą išlaikęs ir pažymėjimą rankose vartantis vairuotojas dažnai susiduria su dviem pagrindinėmis dilemomis: kaip teisingai išsirinkti pirmąjį savo automobilį ir kaip jį išsaugoti sveiką, nepabaigiant kelionės pakelės griovyje. 

Žurnalo „TopGear Lietuva“ ir VŠĮ „Autoeventus“ atstovai, bendradarbiaudami su Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru, visus 2014 metus vykdė edukacinį projektą „Saugaus eismo akademija“, kurio tikslas – formuoti pačių jauniausių vairuotojų suvokimą apie saugų, atsakingą ir etišką elgesį kelyje bei supažindinti juos su pagrindinėmis taisyklingo ir efektyvaus vairavimo taisyklėmis.

„Lexus“ efektyvaus vairavimo programos vadovas Darius Grinbergas ir „Top Gear“ vyriausiasis redaktorius Karolis Judzentavičius ir žurnalistai apsilankė Panevėžio, Šiaulių, Mažeikių, Tauragės, Utenos, Ukmergės, Jonavos, Marijampolės, Anykščių, Kėdainių, Radviliškio, Molėtų, Pasvalio  gimnazijose, kur dalyvavo susitikimuose su vyresniųjų klasių moksleiviais.

Pasikalbėjus su jais, paaiškėjo, kad beveik visi III ir IV gimnazijos klasės mokiniai, net ir neturintys vairuotojo pažymėjimo, bent kartą gyvenime yra sėdėję prie automobilio vairo, tad tokio pobūdžio mokymai jiems, dar tik formuojantiems savo įgūdžius, yra nepaprastai svarbūs. 

Gimnazistai noriai įsitraukė į diskusijas apie tai, kaip teisingai elgtis su vairu ir akceleratoriumi automobiliui pradėjus slysti, ir nustebdavo sužinoję, kad visuomenėje paplitę mitai apie skirtingą priekiniais ir galiniais ratais varomų automobilių valdymą dažnai yra neteisingi. Akcentuotas taisyklingos sėdėsenos svarbumas, vairuotojo sugebėjimas visą savo dėmesį sutelkti tik vairavimui, net jei atrodo, kad kelyje nėra jokių kliūčių.

K. Judzentavičius pradedantiesiems vairuotojams papasakojo, kaip svarbu nesuklysti renkantis pirmąjį savo automobilį ir neįsigyti iš kelių dalių neprofesionaliai sulipdyto ratuočio, kuris, nutikus eismo įvykiui, nesugebės tinkamai apsaugoti viduje sėdinčių keleivių.

Planuojama, kad „TopGear Saugaus eismo akademija“ savo veiklą pratęs ir 2015 metais. 

Nuotraukos
 
 

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, Sveikatos ir saugos ugdymo skyrius. Tel.: (8 5) 2766775, Žirmūnų g. 1B, LT 09101 Vilnius