Kviečiame į saugaus eismo edukacinius užsiėmimus

Sveikatos ir saugos ugdymo skyrius

 
 

Saugaus eismo naujienos

Paaiškėjo pradinių klasių mokinių konkurso „Šviesoforas“ nacionalinio etapo nugalėtojai

Įkelta 2015-05-22

Nepaisant vėjuoto ir lietingo oro, gegužės 21 dieną į Radviliškio Sporto arenoje vykusį pradinių klasių mokinių konkurso „Šviesoforas“ nacionalinį etapą atvyko visos aštuoniolika komandų iš skirtingų Lietuvos miestų ir regionų.

Dalyvius ir svečius pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis. Saugumo ir atidumo keliuose linkėjo Šiaulių apskrities VPK Kelių policijos biuro viršininkas Kęstutis Dičius, o Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Sveikatos ir saugos ugdymo skyriaus vedėjas Rimantas Bukšnaitis  – sėkmės visiems dalyviams.

Pasaulio čempionas ir aviamodeliuotojas Donatas Paužuolis atidarymo proga surengė išskirtinį radijo bangomis valdomų modelių pasirodymą – jo pilotuojami modeliai demonstravo neįtikėtinai sudėtingus triukus ir drąsiai nardė tiesiai žiūrovams virš galvų.

Mokiniai, kaip ir kasmet, turėjo pademonstruoti savo žinias teoriškai ir praktiškai. Kelių maketuose dalyviams teko dėlioti sudėtingai ir suktai paruoštas kelių eismo situacijas, papasakoti savo kelionę nuo namų iki mokyklos, parodyti, ar moka naudotis atšvaitais. Pradinukams teko nelengva praktinė užduotis – stebimi žvitrių komisijos narių akių turėjo taisyklingai pereiti nereguliuojamą perėją bei šviesoforu reguliuojamą sankryžą.

Kol buvo sumuojami taškai, mažųjų dalyvių dėmėsį prikaustė kinologų būrio pareigūnų pasirodymas su tarnybiniais šunimis bei sraigių lenktynės.

Susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad nugalėtoja tapo Ukmergės Senamiesčio pagrindinės mokyklos komanda. Antroji vieta atiteko Panevėžio Šaltinio progimnazijos mokiniams, trečioji – Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos pradinukams.

Prizus nugalėtojams įsteigė Lietuvos automobilių kelių direkcija. Nugalėtojams ir jų vadovams įteiktos taurės, padėkos raštai, ir vertingi planšetiniai kompiuteriai. Žinoma, likusieji dalyviai nebuvo nuskriausti – jiems įteikti paguodos prizai.

Lietuvos mokinių konkurso „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ renginius organizuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, vykdo Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos mokinių švietimo centras, talkinant Lietuvos kelių policijos tarnybai bei teritoriniams policijos padaliniams.

Nuotraukos
 
 

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, Sveikatos ir saugos ugdymo skyrius. Tel.: (8 5) 2766775, Žirmūnų g. 1B, LT 09101 Vilnius