Kviečiame į saugaus eismo edukacinius užsiėmimus

Sveikatos ir saugos ugdymo skyrius

 
 

Saugaus eismo naujienos

Pradinių klasių mokinių konkurso „Šviesoforas“ nacionalinis etapas Prienuose

Įkelta 2013-05-28

Lietuvos mokinių konkurso „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ pradinių klasių mokinių „Šviesoforo“ varžybų nacionalinis etapas vyko gegužės 22–23 dienomis Prienų kultūros ir laisvalaikio centre.

Dalyvavo 17 šalies komandų, užėmusių pirmąsias ir antrąsias vietas regioniniame etape. Tai komandos iš Panevėžio „Ąžuolo“ pagrindinės, Rokiškio r. Pandėlio pradinės, Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinės ir Prienų „Revuonos“ vidurinės, Marijampolės „Saulės“ pradinės, Vilkaviškio pradinės, Jurbarko Naujamiesčio pagrindinės, Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos, Kretingos mokyklos–darželio „Žibutė“, Klaipėdos „Vyturio“ pagrindinės, Kuršėnų „Daugėlių“, Pakruojo „Žemynos“ pagrindinių, Varėnos „Šaltinėlio“ pradinės, Vilniaus r. Pagirių gimnazijos, Ukmergės Senamiesčio pagrindinės, Zarasų r. Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos, Zarasų r. Santarvės pradinės mokyklos.

Į susirinkusiuosius sveikinimo žodžiu kreipėsi ir dalyviams sėkmės palinkėjo Prienų švietimo centro direktorė Danutė Stankevičienė, Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos Eismo saugumo skyriaus vedėjo pavaduotojas Antanas Čereška.

Daugeliui uždavinys atstovauti savo regionui buvo pirmas rimtas išbandymas gyvenime. Pirmąją varžybų dieną, komandos praktines žinias demonstravo gatvėje. Komandą sudarė keturi mokiniai (po vieną pirmoką, antroką, trečioką ir ketvirtoką). Stebint konkurso teisėjams – policijos pareigūnams – vaikai turėjo pereiti gatvę šviesoforo reguliuojamose ir nereguliuojamose sankryžose. O specialiai parengtuose maketuose jiems reikėjo parodyti, kaip pereiti kelią. Pastebėti eismo dalyvių klaidas videoužduoties metu buvo taip pat nelengva.

Antroji diena buvo skirta teorinėms rungtims. Konkurso dalyviams teko atsakyti į klausimus apie kelio ženklus, elgesį keliuose ir gatvėse, apie atšvaitų naudą ir jų praktinį naudojimą, o geriausiai išmanantys kaip reikia saugiai elgtis gatvėje dalyvavo komandų kapitonų varžytuvėse.

Susumavus dviejų dienų rezultatus, nugalėtoja tapo Vilniaus r. Pagirių gimnazijos komanda. Antrieji - Prienų „Revuonos“ vidurinės mokyklos komanda, o trečioji vieta atiteko Panevėžio „Ąžuolo“ pagrindinės mokyklos pradinukams.

Konkurso „Šviesoforas“ dovanas nugalėtojams parengė Lietuvos automobilių kelių direkcija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Nugalėtojams įteiktos taurės, padėkos raštai, knygos, kitos vertingos dovanos. Antros ir trečios vietos nugalėtojai buvo apdovanoti fotoaparatais, o pirmosios vietos laimėtojai ir komandos vadovė džiaugėsi naujais dviračiais. Visi dalyviai buvo apdovanoti asmeninėmis dovanomis, kadangi pralaimėjusių šiose varžybose nebuvo.

Viliamės, kad konkurse įgytos žinios pradinukams labai pravers ateityje ir jie bus pavyzdys savo bendraamžiams.

Nuotraukos
 
 

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, Sveikatos ir saugos ugdymo skyrius. Tel.: (8 5) 2766775, Žirmūnų g. 1B, LT 09101 Vilnius