Sveikatos ir saugos ugdymo skyrius

 
 

Saugaus eismo naujienos

Tęsiasi Lietuvos mokinių konkursas „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“

Įkelta 2016-04-20

Tradiciškai kiekvieną pavasarį Lietuvos mokyklose vyksta Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos organizuojamas mokinių konkursas „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“. Jame dalyvauja 1–12 klasių mokiniai. Konkursą vykdo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Konkurso globėjas – LR Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Galutiniais duomenimis I konkurso etape dalyvauti panoro daugiau kaip 55 tūkstančiai Lietuvos mokinių. Aktyviausi Kauno, Šiaulių, Alytaus miestų, Pasvalio, Kupiškio, Utenos, Klaipėdos, Vilkaviškio  rajonų mokiniai ir mokytojai. Renginiai organizuojami etapais: mokyklose, miestuose ir rajonuose, regionuose, geriausieji kviečiami į nacionalinio etapo renginius.Konkurse dalyvauja mokiniai nuo 1 iki 12 klasės. Pradinių klasių mokiniai varžybose „Šviesoforas“ kartojasi pėsčiųjų kelių eismo taisykles, per varžybas turi atlikti ne tik teorines užduotis, bet ir pereiti gatvę šviesoforu reguliuojamoje sankryžoje ir nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje.10–14 metų mokiniai dalyvauja jaunųjų dviračių vairuotojų varžybose „Saugus ratas“. Mokiniai mokosi ne tik teorijos, bet ir gerina figūrinio vairavimo įgūdžius bei realiai dalyvauja eisme – turi tam tikrą ruožą važiuoti gatve.Tarp paauglių vis populiaresni tampa motoroleriai, mopedai ir motociklai. Jauniesiems šių  transporto priemonių vairuotojams, 13–16 metų mokiniams, taip pat organizuojamos varžybos. Konkurse varžosi ir jaunieji automobilių vairuotojai. Šiose varžybose dalyvauja 16–19 metų mokiniai.Varžybų regioninių ir nacionalinių etapų vieta kasmet keičiasi, varžybų dalyviams numatoma turininga kultūrinė programa.Atlikdami konkurso užduotis, mokiniai Kelių eismo taisyklių mokosi ir teoriškai, ir praktiškai, t. y. realioje eismo aplinkoje.

Visa konkurso informacija skelbiama oficialiame tinklalapyje www.sjgk.lt

Nuotraukos
 
 

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, Sveikatos ir saugos ugdymo skyrius. Tel.: (8 5) 2766775, Žirmūnų g. 1B, LT 09101 Vilnius