Kviečiame į saugaus eismo edukacinius užsiėmimus

Sveikatos ir saugos ugdymo skyrius

 
 

Saugaus eismo naujienos

Jaunieji dviračių vairuotojai – už drausmę kelyje

Įkelta 2013-06-13

Beveik du dešimtmečius organizuojami konkursai  „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ turi prasmę ir naudą – statistika teigia, jog Lietuvoje susižaloja ar žūva vis mažiau vaikų. Nuolat rengiamų eismo saugumo konkursų tikslas – ugdyti kultūringą, drausmingą, už savo veiksmus atsakomybę jaučiantį eismo dalyvį. Regioninių varžybų laureatai, susirinkę į nacionalinio etapo konkursą, varžosi dėl geriausiųjų vardo.

Konkursas „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ susideda iš kelių dalių. Pradinukai dalyvauja konkurse „Šviesoforas“, 9–12 klasių moksleiviai – jaunųjų automobilių vairuotojų, 5–12 klasių mokiniai – mopedų ir motociklų vairuotojų, o 6–8 klasių moksleiviai – dviračių varžybose „Saugus ratas“.

Pastarųjų varžybų nacionalinis etapas praėjusią savaitę vyko Marijampolėje. Į Sūduvos sostinę atvyko septynios jaunųjų dviračių vairuotojų komandos iš įvairių Lietuvos mokyklų. Varžėsi moksleiviai iš Jurbarko rajono Eržvilko gimnazijos, Kauno Šv.Pranciškaus ir A.Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklų, Skuodo rajono Ylakių ir Panevėžio rajono Raguvos gimnazijų, Marijampolės savivaldybės Sasnavos bei Šakių rajono Slavikų pagrindinių mokyklų.

Nugalėtojais tapo jaunieji dviračių vairuotojai iš Sasnavos, dviejų dienų varžybose surinkę mažiausiai – 40 baudos taškų. Moksleiviai ir jų vadovas Benas Jankevičius buvo apdovanoti taurėmis, medaliais ir naujutėliais dviračiais. Raguvos komanda, gavusi 63 baudos taškus, liko antra. Be tradicinių prizų, moksleiviai buvo apdovanoti ausinukais. Trečiąją vietą užėmė ir fotoaparatus dovanų gavo dviračių vairuotojai iš Slavikų pagrindinės mokyklos.

Nacionalinio etapo organizatoriai visiems konkurso dalyviams įteikė įvairių atšvaitų bei dviračio žibintų. Ištisus metus rengęsi moksleiviai per dvi varžybų dienas parodė, kaip išmano Kelių eismo taisykles, maketuose rodė, kaip sugeba orientuotis eismo aplinkoje.

Vytauto parko takai varžybų dieną virto gatvėmis, pažymėtomis įvairiais kelio ženklais. Policijos pareigūnai stebėjo ir vertino, ar teisingai jaunieji dviračių vairuotojai elgiasi kelyje, ar supranta eismą reguliuojančio pareigūno veiksmus. Marijampolės centre, J.Basanavičiaus aikštėje, vyko figūrinio vairavimo rungtis.

Jaunųjų dviračių vairuotojų varžybų nacionalinį etapą organizavo Lietuvos automobilių kelių direkcija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Marijampolės moksleivių kūrybos centras bei Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyrius. „Saugus rato“ dalyviams buvo surengta ekskursija po Sūduvos sostinę, moksleiviai pramogavo boulingo klube.

„Šių konkursų ir varžybų tikslas, kad saugus eismas pasiektų kiekvieną vaiką. Teoriją išmokti galima, bet svarbiausia – praktika, įgūdžių tobulinimas, – teigė Lietuvos automobilių kelių direkcijos Eismo saugumo skyriaus vyriausioji specialistė Eglė Nemanytė. – Vaikai šiose varžybose jaudinosi ir labai stengėsi. Jie gerai atsakinėjo į teorinius klausimus, buvo matyti, jog mokėsi. Jei nebūtų entuziastų mokytojų, šie eismo saugumo konkursai, ko gero, apmirtų.“

E.Nemanytė priminė, jog šiemet per eismo nelaimę žuvo vienas vaikas. Jis neapdairiai išbėgo iš namų kiemo į gatvę. Praėjusiais metais Šakių rajone dviračiu važiuojantį paauglį mirtinai sužalojo įtariama neblaivus vairuotojas. „Dažniausiai į avarines situacijas papuola ir susižaloja paaugliai, vairuojantys motorolerius. Vaikai eismo nelaimėse dažniau žūva būdami keleiviai. Ir tai, deja, yra tėvų kaltė“, – akcentavo E.Nemanytė.


Nuotraukos
 
 

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, Sveikatos ir saugos ugdymo skyrius. Tel.: (8 5) 2766775, Žirmūnų g. 1B, LT 09101 Vilnius