Sveikatos ir saugos ugdymo skyrius

 
 

Saugaus eismo naujienos

Balandžio 30 d. Smalininkuose vyks jaunųjų automobilių vairuotojų varžybos

Įkelta 2014-04-29

Prieš mokinių vasaros atostogas tradiciškai padaugėja įvairių saugų eismą propaguojančių renginių. Ne išimtis ir šie metai. Jau vyksta Lietuvos mokinių konkurso „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ renginiai. Konkurse dalyvauja pradinių klasių mokiniai, jaunieji dviračių vairuotojai, mopedų, motociklų ir automobilių vairuotojai. Renginiai organizuojami etapais: mokyklose, miestuose ir rajonuose, regionuose, geriausieji kviečiami į nacionalinio etapo renginius. 2014 metais vykstantį konkursą organizuoja ir finansuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, vykdo – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su savivaldybių administracijų švietimo padaliniais, o jiems talkina nuolatiniai pagalbininkai – Lietuvos kelių policijos tarnybos ir teritorinių policijos įstaigų pareigūnai.

Pirmosios startuos jaunųjų automobilių vairuotojų varžybos. Varžybų tikslas – mokyti mokinius saugaus, atsakingo ir pagarbaus elgesio kelyje, Kelių eismo taisyklių ir tobulinti automobilio vairavimo įgūdžius.

Balandžio 30 d.  Smalininkuose (Jurbarko r.) varžysis stipriausi jaunieji automobilių vairuotojai iš Alytaus profesinio rengimo centro, Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos, VšĮ Panevėžio profesinio rengimo centro, Biržų technologijų ir verslo mokymo centro, Šiaulių r. Kuršėnų politechnikos mokyklos, VšĮ Raseinių technologijų ir verslo mokyklos, Šalčininkų r. Dieveniškių technologijų ir verslo mokyklos, Molėtų r. VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokyklos, Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės technologinės mokyklos, Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos, Kaimo verslų amatų ir paslaugų mokyklos ir Skuodo r. Mosėdžio gimnazijos.

Varžybose dalyvauja bendrojo ugdymo mokyklų ir neformaliojo vaikų švietimo įstaigų 16–19 metų mokiniai. Komandą sudaro keturi dalyviai ir komandos vadovas.

Varžybų programą sudaro Kelių eismo taisyklių, figūrinio automobilio vairavimo ir estafetės rungtys. Šį kartą aikštelėje reikės atlikti šešias figūras: „Startas“ ir „Stop linija“, „Dvigubi vartai“, „Vėžės“, „Stovėjimo aikštelė“ ir „Gyvatukas“.

Daugiau informacijos apie šias rungtis rasite varžybų nuostatuose, patalpintuose Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro sveikatos ir saugos ugdymo skyriaus tinklalapyje www.ssus.lt skyrelyje „Nuostatai“.

Varžybų dalyviams linkime sėkmės ir saugaus kelio. 

Nuotraukos
 
 

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, Sveikatos ir saugos ugdymo skyrius. Tel.: (8 5) 2766775, Žirmūnų g. 1B, LT 09101 Vilnius