Sveikatos ir saugos ugdymo skyrius

 
 

Saugaus eismo naujienos

Jaunųjų automobilių vairuotojų varžybų nugalėtojai - Smalininkų komanda

Įkelta 2014-05-05

2014 m. balandžio 30 d. Lietuvos mokinių konkurso „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ jaunųjų automobilių vairuotojų finalinės varžybos vyko Smalininkuose, Jurbarko r. Į varžybas dalyviai susirinko iš visos Lietuvos. Dalyvavo jaunieji automobilių vairuotojai iš Alytaus profesinio rengimo centro, Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos, Biržų technologijų ir verslo mokymo centro, Šiaulių r. Kuršėnų politechnikos mokyklos, VšĮ Raseinių technologijų ir verslo mokyklos, Šalčininkų r. Dieveniškių technologijų ir verslo mokyklos, Molėtų r. VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokyklos, Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės technologinės mokyklos, Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos, Skuodo Kaimo verslų amatų ir paslaugų mokyklos ir Skuodo r. Mosėdžio gimnazijos. VšĮ Panevėžio profesinio rengimo centro atstovai varžėsi tik asmeninėje įskaitoje.

Varžybų programą sudarė Kelių eismo taisyklių, figūrinio automobilio vairavimo ir estafetės rungtys. Šį kartą aikštelėje reikėjo atlikti šešias figūras: „Startas“ ir „Stop linija“, „Dvigubi vartai“, „Vėžės“, „Stovėjimo aikštelė“ ir „Gyvatukas“.

Komandos varžėsi labai įnirtingai neatsilikdamos viena nuo kitos. Po estafetės rungties vyriausias teisėjas paskelbė varžybų pabaigą. Kol buvo skaičiuojami rezultatai, dalyviai mėgavosi ekskursija į J. Stonio senovinės technikos muziejų.

Šiemet asmeninėje įskaitoje geriausiai pasirodė Tomas Mockus iš Skuodo kaimo verslų amatų ir paslaugų mokyklos, antroji vieta atiteko jo komandos draugui Rolandui Vinogradui iš Skuodo kaimo verslų, amatų ir paslaugų mokyklos, o trečiąją vietą užėmė Juras Lapienis iš Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos. Kelių eismo taisykles geriausiai žinojo ir sėkmingiausiai bilietų užduotis išsprendė Linas Laurinaitis iš Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos. Nugalėtojai buvo apdovanoti Lietuvos automobilių kelių direkcijos asmeninėmis dovanomis ir konkurso diplomais.

Susumavus visų rungčių taškus komandinėje įskaitoje pirmavo Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos komanda (vadovas Raimundas Kriščiūnas), antra buvo – Alytaus profesinio rengimo centro  komanda (vadovas Rokas Rinkevičius), trečioji vieta atiteko Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos komandai (vadovas Rimantas Tepcovas). Komandos buvo apdovanotos Lietuvos automobilių kelių direkcijos įsteigtais prizais ir taurėmis, VĮ „Regitra“ ir VĮ „Tauragės regiono keliai“ asmeninėmis dovanomis, konkurso „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ diplomais, o jų vadovams buvo įteikti Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos padėkos raštai.

Varžybose teisėjavo Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ir Jurbarko rajono policijos komisariato pareigūnai. Varžybas organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Smalininkų technologijų ir verslo mokykla.

Nuotraukos
 
 

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, Sveikatos ir saugos ugdymo skyrius. Tel.: (8 5) 2766775, Žirmūnų g. 1B, LT 09101 Vilnius