Sveikatos ir saugos ugdymo skyrius

 
 

Sveikatos ugdymo naujienos

Darni aplinka vaikų sveikatai

Įkelta 2019-04-18

2019 m. balandžio 17 d. Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Sveikatos mokslų instituto Visuomenės sveikatos katedra kartu su Pasaulio sveikatos organizacijos atstovybe Lietuvoje, Sveikatos apsaugos ministerija ir Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centru pakvietė visuomenės sveikatos specialistus jau į ketvirtąjį kartą organizuotą respublikinę mokslinę-praktinę konferenciją „Darni aplinka vaikų sveikatai“. Konferencija subūrė daugiau nei 220 dalyvių iš 45 savivaldybių.

Įgyvendinant Darnaus vystymosi darbotvarkės iki 2030 m. ir Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono 6-osios aplinkos ir sveikatos ministrų konferencijos įsipareigojimus, būtina ieškoti geriausių sprendimų, kaip kurti darnią ir sveikatai palankią aplinką vaikams ne tik mokyklose, bet ir bendruomenėse, gyvenvietėse, miestuose. Lietuva, ratifikavusi Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvenciją, įsipareigoja užtikrinti vaikų teisę į sveikatą bei saugią aplinką. Tačiau vaikus supanti aplinka neapsiriboja vien aplinkos tarša, tai ir maistas, kurį jie valgo, tai ir juos supančios informacinės technologijos, ir socialinė aplinka, kurioje jie gyvena ir mokosi, ir daug kitų aplinkos veiksnių. Kokią aplinką sukursime vaikams, priklauso nuo suaugusiųjų, sprendimų ir geros valios. 

Konferencijos dalyvius pasveikino Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis, Pasaulio sveikatos organizacijos atstovybės Lietuvoje vadovė Ingrida Zurlytė, Medicinos fakulteto prodekanas prof. dr. Vytautas Kasiulevičius, Sveikatos mokslų instituto Visuomenės sveikatos katedros vedėjas prof. dr. Rimantas Stukas.

Konferencijoje valstybės ir savivaldybių visuomenės sveikatos priežiūros institucijose vaikų sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo srityje dirbantiems visuomenės sveikatos specialistams ir savivaldybių gydytojams mokslinius pranešimus skaitė Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto ir Filosofijos fakulteto Psichologijos instituto, Lietuvos sporto universiteto, Klaipėdos universiteto, VšĮ Vilniaus universitetinės ligoninės Santaros klinikų vaikų ligoninės, Higienos instituto mokslininkai ir praktikai.

Konferencijos metu surengta vieša sveikatos ir švietimo sektoriaus specialistų diskusija „Sveikata darnioje mokykloje“, kurią moderavo Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Sveikatos mokslų instituto Visuomenės sveikatos katedros doc. dr. Marija Jakubauskienė, išryškino praktines galimybes įgyvendinti įrodymais grįstas visuomenės sveikatos intervencijas mokykloje, aptarė, koks galėtų būti visuomenės sveikatos specialisto vaidmuo formuojant sveikatą stiprinančią aplinką Lietuvos mokyklose.

Nuotraukos
 
 

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, Sveikatos ir saugos ugdymo skyrius. Tel.: (8 5) 2766775, Žirmūnų g. 1B, LT 09101 Vilnius