Sveikatos ir saugos ugdymo skyrius

 
 

Sveikatos ugdymo naujienos

Gausus būrys šalies ugdymo įstaigų prisijungė prie iniciatyvos „Aktyviai, draugiškai, sveikai“

Įkelta 2019-09-20

Siekdami skatinti su sveikata susijusių naudingų mokinių įpročių, vertybių ir elgesio formavimąsi, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras šalies ugdymo įstaigų bendruomenes pakvietė naujus mokslo metus pradėti kitaip – prisijungti prie inicatyvos „Aktyviai, draugiškai, sveikai“.

Registracijai pasibaigus paaiškėjo, kad šiemet prie iniciatyvos prisijungė 228 ugdymo įstaigos (iš jų 97 ikimokyklinio ugdymo įstaigos ir 131 bendrojo lavinimo įstaiga) iš 48 savivaldybių. Aktyviausios – Šiaulių, Vilniaus ir Klaipėdos miestų, Mažeikių ir Trakų rajonų savivaldybių ugdymo įstaigų bendruomenės.

Iniciatyva „Aktyviai, draugiškai, sveikai“ – tai savanoriškas Lietuvos mokyklų bendruomenių renginys, kurio tikslas – atkreipti mokyklų bendruomenių (ypač mokinių) dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą. Ši iniciatyva vykdoma 2019 m. rugsėjo–spalio mėnesiais, kiekvieną savaitę skiriant vienai (įstaigai aktualiai) sveikatinimo temai: pavyzdžiui, pirmą savaitę – judėjimo galiai, antrą – klimatui ir sveikatai, trečią – vaisių ir daržovių vartojimo skatinimui ir t. t. Iniciatyvos metu rekomenduojame naudoti pačius įvairiausius sveikatos žinių perdavimo, įgūdžių ir įpročių formavimo būdus bei metodus, atitinkančius bendruomenės narių, ypač mokinių, amžių ir pasirengimo lygį.

Siekiant sėkmingai įgyvendinti iniciatyvą buvo parengtos organizavimo rekomendacijos, skirtos mokyklose dirbantiems visuomenės sveikatos specialistams, mokytojams, mokiniams ir kitiems asmenims, dalyvaujantiems sveikatos ugdymo procese, sukurtas iniciatyvos logotipas.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Vaikų sveikatos skyriaus informacija

Nuotraukos
 
 

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, Sveikatos ir saugos ugdymo skyrius. Tel.: (8 5) 2766775, Žirmūnų g. 1B, LT 09101 Vilnius