Sveikatos ir saugos ugdymo skyrius

 
 

Sveikatos ugdymo naujienos

Kaip efektyviai plėtoti įvairių amžiaus grupių žmonių fizinį aktyvumą ir stiprinti jų sveikatą?

Įkelta 2020-01-07

Gausūs moksliniai tyrimai neginčijamai įrodė, kad reguliarus fizinis aktyvumas turi platų poveikio diapazoną ir tiesiogiai teigiamai veikia kaulų ir raumenų sistemą, širdies ir kraujagyslių sistemą, kvėpavimo sistemą, palaiko būtiną energijos apykaitos balansą, mažina širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnius (pirminę arterinę hipertenziją, gliukozės kiekį ir didelio tankio lipidų cholesterolio bei trigliceridų kiekį kraujyje), didina kaulų tankį ir mineralizaciją, gerina nervų sistemos veiklą, teigiamai veikia imuninės sistemos veiklą ir t. t. Fizinis aktyvumas palyginti pigi, efektyvi, prieinama ir labai išsamiai pasaulyje ištyrinėta daugelio ligų prevencijos ir sveikatos stiprinimo priemonė, kuri Lietuvoje turėtų būti taikoma daug plačiau bei efektyviau.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus parengtos mokslu ir gerąja kitų šalių praktika pagrįstos fizinio aktyvumo skatinimo rekomendacijos „Kaip efektyviai plėtoti įvairių amžiaus grupių žmonių fizinį aktyvumą ir stiprinti jų sveikatą – geroji užsienio šalių patirtis“ yra skirtos specialistams, dirbantiems šioje srityje: visuomenės sveikatos specialistams, pedagogams, savivaldybių specialistams, renginių organizatoriams ir kt. Jų tikslas – apibendrinti tas veiklas, kurios jau seniai ir sėkmingai taikomos įvairiose pasaulio valstybėse. Taigi, mums belieka efektyviai ir kryptingai pasinaudoti kitų šalių ištobulintais bei sėkmingai naudojamais metodais.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro informacija
Nuotraukos
 
 

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, Sveikatos ir saugos ugdymo skyrius. Tel.: (8 5) 2766775, Žirmūnų g. 1B, LT 09101 Vilnius