Projektų ir renginių skyrius,
renginių poskyris

 
 
 

Naujienos

Iniciatyva „Judanti klasė“ – išjudino vaikų ugdymo įstaigų bendruomenes

Įkelta 2021-06-14

Šie mokslo metai buvo išties nelengvi mokyklų bendruomenėms. Dėl šalį užklupusios COVID-19 pandemijos mokyklos didžiąją mokslo metų dalį turėjo dirbti nuotoliniu būdu. Nuotoliniame ugdyme didžiausias dėmesys sutelkiamas į žinias, o fizinis aktyvumas iš dalies lieka nustumtas į šalį: kaip daugelis pastebėjo, būdami namuose vaikai mažiau juda, nesusitinka su draugais, nežaidžia. Šiuo laikotarpiu buvo uždaryti aikštynai, sporto salės, neveikė sporto būreliai. Visa tai veikia ne tik fizinę vaikų sveikatą, bet ir emocinę. Prarandamas socialinis kontaktas, kenčia emocinė, psichinė sveikata.

Tad vos tik atėjus pavasariui ir pradėjus bent daliai mokyklų atverti duris, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras gegužės mėnesį pakvietė ikimokyklines, priešmokyklines bei bendrojo ugdymo aktyvias mokyklas sudalyvauti fizinį aktyvumą propaguojančioje iniciatyvoje „Judanti klasė“. Nesvarbu, kokią ugdymo formą vykdė mokykla – nuotolinę, kontaktinę ar mišrią – kiekviena jos klasė ar grupė galėjo įsitraukti į skelbtą iniciatyvą ir judėti. Vaikai buvo kviečiami judėti daugiau nei įprastai judama kasdieniame gyvenime, judėti su gera nuotaika, kuri užkrėstų ir pritrauktų kitus bendraamžius.

Pavasaris šiais metais nelepino šiltu oru, tačiau nusimesti žiemos sąstingį, pabūti aktyvesni nei įprastai ir sudalyvauti iniciatyvoje „Judanti klasė“ panoro 86 ugdymo mokyklos. Iniciatyvoje dalyvauti užsiregistravo 49 aktyvios mokyklos, kurios stengėsi įrodyti, kad pelnytai gavo aktyvios mokyklos statusą ir yra visada pasirengusios priimti ne vieną fizinio aktyvumo iššūkį. Taip pat aktyvios iniciatyvos dalyvės buvo ir sveikatą stiprinančios mokyklos, jų užsiregistravo 27. Šios mokyklos visada ieško būdų, kaip padėti savo bendruomenėms būti sveikesnėms ir aktyvesnėms. Tikimės, kad ši iniciatyva pažadins norą ir kitoms mokykloms tapti aktyviomis ar sveikatą stiprinančiomis mokyklomis ir skirti daugiau dėmesio fizinei, emocinei ir psichinei vaikų sveikatai.

Mokyklų atsiųstos ataskaitos parodė, kad iniciatyva „Judanti klasė“ visiems sukėlė tik teigiamas emocijas, vaikai buvo laimingi mankštindamiesi, žaisdami, šokdami, vaikščiodami, bėgiodami ar važinėdami dviračiais, paspirtukais. Prie iniciatyvos noriai prisijungė šeimos nariai, draugai. Visi aktyviai judėjo savarankiškai pasirinkdami įvairias erdves: mokyklos vidaus ir lauko teritoriją, parkus, vandens telkinių pakrantes, aikštynus bei namų aplinką. Iniciatyva parodė, kad daugeliui papildomas fizinis aktyvumas – tai tik didesnė galimybė ne tik judėti, bet ir būti drauge, džiaugtis kartu su kitais, išmokti naujų fizinio aktyvumo formų, drąsiau jas įgyvendinti. Taip pat džiugina ir pateiktose ataskaitose nurodyti dalyvavusių mokinių bei vaikų skaičiai: jie siekė apie 5 tūkstančius. Kai kurios ikimokyklinės, priešmokyklinės ugdymo mokyklos ir bendrojo ugdymo mokyklos dalyvavo su visais mokiniais ir ugdytiniais, kitos įsitraukė su keliomis klasėmis ar grupėmis.

Iniciatyvos „Judanti klasė“ organizatoriai išrinko 5 mokyklas (klases, grupes), kurios intensyviai judėjo, įgyvendino visas pasiūlytas užduotis ar improvizavo savas bei sudėliojo originalias temines nuotraukų dėliones, kurios ir tapo vykdytų aktyvių veiklų įrodymais. Šioms mokykloms bus įteikti Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro įsteigti padėkos raštai ir prizai: krištolo statulėlės su iniciatyvos logotipu „Judanti klasė“.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro įsteigtais prizais apdovanojamos šios mokyklos:

  1. Šalčininkų lopšelis-darželis „Vyturėlis“,
  2. Šiaulių Medelyno progimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupės,
  3. Vilniaus r. Juodšilių „Šilo“ gimnazijos „Pelėdžiukų“ grupė,
  4. Klaipėdos Sendvario progimnazijos 1A klasė,
  5. Rokiškio Senamiesčio progimnazijos 3B kl.

Visiems iniciatyvos „Judanti klasė“ dalyviams bus išsiųsti padėkos raštai ataskaitose nurodytu elektroniniu paštu. Tikime, kad per gegužės mėnesį pradėję fiziškai aktyviai judėti, daugiau judėsite ir ateityje. Linkime atrastą judėjimo džiaugsmą paversti kasdiene veikla ir būti sveikesniems ir laimingesniems.

Kokias pavyko nuotraukų dėliones sudėlioti ir kokias fizinio aktyvumo veiklas įgyvendinti? Apie tai galima sužinoti jūsų atsiųstose ataskaitose: 

Iniciatyvos „Judanti klasė“ ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo mokyklų ataskaitos

Iniciatyvos „Judanti klasė“ bendrojo ugdymo mokyklų ataskaitos

 

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro informacija

Nuotraukos