Projektų ir renginių skyrius,
renginių poskyris

 
 
 

Naujienos

Klaida, galinti kainuoti gyvybę: kodėl sėdintieji automobilio gale privalo segėti saugos diržus

Įkelta 2021-06-30

Saugos diržai yra pagrindinė automobilio saugos priemonė, kurią kai kurie iki šiol yra linkę ignoruoti. Ypatingai – sėdintys automobilio gale. Ekspertai sako, kad vien įprotis užsisegti saugos diržą, Europos sąjungos šalyse kasmet padeda išgelbėti tūkstančius gyvybių.

Automobilio gale sėdintys yra klaidingai linkę manyti, kad neužsisegus diržų nelaimės metu jiems grėstų lengvesnės pasekmės. Iš tiesų jie ne tik nepasirūpina savo saugumu, tačiau gali sukelti labai rimtą pavojų sėdintiems priekyje. 

„Visai nesvarbu, keleivis sėdi priekinėje ar galinėje sėdimojoje vietoje. Jis bet kuriuo atveju privalo užsisegti saugos diržus, – sako Karolina Klimkevičienė, LTSA tyrėjų komandos specialistė. – Jeigu sėdite galinėje vietoje neprisisegę saugos diržo, susidūrimo metu, veikdami didelės smūgio jėgos, jūs galite užkristi ant priekyje sėdinčio keleivio ar vairuotojo ir taip juos mirtinai sužaloti.“ 

Daugiau naudingos informacijos apie tai, kodėl visi automobilio keleiviai privalo segėti saugos diržus, žiūrėkite parengtame video reportaže.

Portalo delfi.lt informacija parengta bendradarbiaujant su Lietuvos automobilių kelių direkcija.
Nuotraukos