Projektų ir renginių skyrius,
renginių poskyris

 
 

Saugaus eismo naujienos

Judėjimas elektriniais paspirtukais bus dar saugesnis: „Bolt“ pristato naujos kartos paspirtuką

Įkelta 2020-12-08

Pavėžėjimo paslaugų platforma „Bolt“ skelbia apie revoliuciją elektrinių paspirtukų rinkoje. Įmonė pristato ketvirtos kartos elektrinį paspirtuką su inovatyvia technine bei programine įranga ir skelbia, kad tai – saugiausias iki šiol sukurtas elektrinis paspirtukas mikromobilumo rinkoje, rašoma pranešime. 

Elektriniai paspirtukai praneš apie kliūtis kelyje 

Naujos kartos elektriniai „Bolt“ paspirtukai aprūpinti jutikliais, kurie nustato ir praneša apie gresiantį kritimą, susidūrimą su kitu objektu, per staigų stabdymą ar nesaugų manevravimą. Naujųjų elektrinių paspirtukų konstrukcijos optimizuotos taip, kad mobili transporto priemonė būtų dar stabilesnė: saugesnį manevravimą užtikrina pažemintas gravitacijos centras, padidintas paspirtuko atstumas nuo žemės, patobulintas jo ratų kampas. Taip pat šis elektrinis paspirtukas – išskirtinai lengvas.

Inovatyvi techninė bei programinė elektrinių paspirtukų įranga, balso pranešimu informuojanti apie staigų transporto priemonės stabdymą, turėtų ženkliai sumažinti nelaimingų atsitikimų riziką. „Bolt“ akcentuoja, kad garsiniai pranešimai atkreips ne tik paspirtuko vairuotojo, bet ir pėsčiųjų dėmesį – išgirdę garsinį signalą pėstieji galės nedelsiant sureaguoti. 

Elektrinių paspirtukų „Bolt 4“ dizaino ir inžineriniai sprendimai pilnai sukurti „Bolt“. Platformos komanda tiesiogiai atsakinga ir už gamybai reikalingų komponentų gamybą bei tiekimą. Naujausio paspirtuko dizaino ir unikalūs baterijos keitimo sprendimai šiuo metu patentuojami. 

Dmitrijus Pivovarovas, atsakingas už „Bolt“ platformos mikromobilumo paslaugas pasaulyje, sako, kad klientų saugumas – svarbiausias įmonės prioritetas.

„Siekiame, kad mikromobilumo paslaugos būtų prieinamas kelionių būdas kiekvienam, o saugumas yra mūsų didžiausias prioritetas. Siekiant, kad kuo daugiau žmonių automobilius iškeistų į žalesnes alternatyvas, itin svarbu užtikrinti, jog elektriniai paspirtukai būtų naudojami atsakingai ir galėtų iš tiesų pasitarnauti miestams bei jų gyventojams. 

Turima technikos ekspertų komanda mums leidžia pilnai kontroliuoti elektrinių paspirtukų kokybę bei įgyvendinti pažangiausius sprendimus. Tikimės, kad jie taps nauju saugumo standartu, teikiant mikromobilumo paslaugas“, – pabrėžia D.Pivovarovas. 

Naujos kartos paspirtukai riedės ir Lietuvoje 

Kol kas neatskleidžiama, kada naujos kartos paspirtukus bus galima išbandyti Lietuvoje, bet, anot „Bolt“ platformos elektrinių paspirtukų plėtros vadovo Baltijos šalyse Eimanto Baltos, tikimasi, kad ilgai laukti neteks. 

„Džiaugiamės, kad galime koja kojon žengti su naujausiomis technologijomis ir neilgai trukus mūsų šalies gatvėse riedės naujausios kartos, saugiausi rinkoje elektriniai paspirtukai. Neabejojame, kad elektrinius paspirtukus išbandę Lietuvos miestų gyventojai inovatyvią transporto priemonę pamils dar labiau. O tie, kas judėjimo elektriniais paspirtukais dar neišbandė, ne tik juos atras, bet ir įsitikins, kad tai – ir malonus, ir saugus kelionės būdas“, – sako E.Balta. 

Naujosios kartos „Bolt“ elektrinis paspirtukas yra pilnai perdirbamas, jam suteikiamas 60 mėnesių garantinis laikotarpis. Naujasis modelis prisideda prie ilgalaikio įsipareigojimo sumažinti transporto priemonių ir pačios „Bolt“, kaip įmonės, sukeliamą ekologinę taršą. Šiemet „Bolt“ paskelbė, kad iki 2020 metų pabaigos eliminuos CO2 pėdsaką, susijusį su elektrinių paspirtukų gamyba. 

Šiuo metu „Bolt“ mikromobilumo paslaugas teikia 45 miestuose 15 Europos šalių. 2021 metais įmonė žada plėsti savo elektrinių paspirtukų ir dviračio dalijimosi platformos paslaugas bei jas teikti daugiau nei 100 miestų. Pirmiausiai „Bolt“ ketvirtos kartos elektrinis paspirtukas pasirodys Norvegijoje, Bergeno mieste, 2021 metų pradžioje.

Informacijos šaltinis: „15 min“, rubrika „Gazas“
Nuotraukos