Projektų ir renginių skyrius,
renginių poskyris

 
 

Saugaus eismo naujienos

Autobusų stotelių paviljonus papuošę piešiniai kreips dėmesį į saugaus eismo svarbą

Įkelta 2020-12-14

Ant šešių autobusų stotelių, esančių skirtinguose Lietuvos rajonuose, baigti perpiešti saugaus eismo tematikos piešiniai, kurie savo spalvingumu ir turiniu ragins atkreipti eismo dalyvių dėmesį į saugaus eismo svarbą bei visus eismo dalyvius keliuose ir gatvėse skatins elgtis atsakingai. 

Piešiniai buvo atrinkti iš kelių šimtų darbų, dalyvavusių VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcija) organizuotame piešinių konkurse „Saugus eismas kelyje 2020“.

Šių metų konkurso nugalėtojais tapo septintokė Austėja iš Šalčininkų rajono Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijos, Kauno rajono Samylų seniūnė Jolita, Utenos meno mokyklos auklėtinė Adelė, trečios klasės mokinukė Sofija iš Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos, septintokas Tadas iš Tauragės savivaldybės Mažonų vaikų dienos centro „Po stogu“ ir aštuntokė Darija iš Rietavo socialinių paslaugų centro vaikų užimtumo grupės „Būk mano draugas“.

Anot Kelių direkcijos vadovo Remigijaus Lipkevičiaus, nugalėtojų darbais papuošti autobusų stotelių paviljonai šalies regionuose – puikus būdas spalvingai ir įtaigiai atkreipti eismo dalyvių dėmesį į saugaus eismo svarbą, skatinti visus eismo dalyvius keliuose elgtis atsakingai, rinktis saugų greitį, segėti saugos diržus, būti atidiems kelyje. 

Konkurse „Saugus eismas kelyje 2020“ buvo kviečiami dalyvauti švietimo ir ugdymo įstaigų mokiniai, nevyriausybinių organizacijų nariai, bendruomenės. Lietuva buvo suskirstyta į tris teritorijas ir kiekvienoje teritorijoje laimėtojais išrinkta po du  labiausiai temą atspindinčius piešinius. Konkretūs paviljonai buvo išrinkti pagal laimėjusių dalyvių gyvenamąjį rajoną, vietovę. Stotelės išpieštos rudenį, laikantis saugumo reikalavimų, susijusių su epidemiologine situacija. Stoteles išpiešė piešinių autoriai ir vietos bendruomenės. 

Visus dalyvių pateiktus darbus vertino komisija, sudaryta iš šio konkurso organizatorių. Pagrindiniai konkursinių darbų vertinimo kriterijai – tematikos atitikimas, idėjos ir formos originalumas, meninis ir techninis sprendimas, darbų kokybė, praktinio panaudojimo galimybės, kūrybiškumas, pateiktos informacijos aktualumas.

Šiais metais Kelių direkcijos tradiciškai pavasarį organizuotas konkursas sulaukė net 279 dalyvių iš visos Lietuvos.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos informacija

Nuotraukos