Sveikatos ir saugos ugdymo skyrius

 
 

Saugaus eismo naujienos

Profesionalus dviratininkas pataria: šias taisykles privalo žinoti kiekvienas

Įkelta 2021-05-04

Atėjus tikrajam pavasariui, ekonomiškai, ekolomiškai ir patogiai mėgstantys keliauti žmonės sėda ant dviračių ir išrieda į gatves. Po ilgai trukusio šaltojo sezono dažnas primiršta pagrindines šios transporto priemonės naudojimosi taisykles, todėl pavojų gali sukelti sau ir kitiems eismo dalyviams. Buvęs Lietuvos dviračių sporto federacijos vadovas, profesionalus dviratininkas Elijus Čivilis pabrėžia, kad visų svarbiausia kelyje – tarpusavio pagarba.

„Minkštasis faktorius kelyje lemia daugiausiai“, – sako E. Čivilis, paaiškindamas, kad taip vadina santykį tarp eismo dalyvių. „Prieš bet kokią kelionę dviračiu reikia įsitikinti, kad kiti vairuotojai ir pėstieji jus matys. Tam padės atšvaitai, žibintai bei ryški liemenė. Rekomenduoju būti tiek matomais, kiek norėtumėte matyti kitus eismo dalyvius“. 

Šalmą profesionalus dviratininkas sulygina su automobilio saugos diržu – nors anksčiau abi šios saugumo priemonės nebuvo populiarios, dabar niekam nebekyla abejonių, jog jos gali išsaugoti gyvybę. Anot E. Čivilio, šalmo dėvėjimas lengvai tampa įpročiu, galinčiu išgelbėti gyvybę tiek mieste, tiek už jo ribų. 

Mieste dar ne visur galime rasti dviračių takus, todėl neretai tenka rinktis važiavimą šaligatviu. Čia derėtų prisiderinti prie pėsčiųjų ir sulėtėti iki jų ėjimo greičio, taip užtikrinant jų saugumą. 

Daugiau Elijaus Čivilio patarimų – videoreportaže.

Portalo delfi.lt informacija parengta bendradarbiaujant su Lietuvos automobilių kelių direkcija.
Nuotraukos
 
 

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, Sveikatos ir saugos ugdymo skyrius. Tel.: (8 5) 2766775, Žirmūnų g. 1B, LT 09101 Vilnius