Projektų ir renginių skyrius,
renginių poskyris

 
 

Saugaus eismo naujienos

Paaiškėjo piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2021“ nugalėtojai

Įkelta 2021-05-18

Jau žinomi VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcija) inicijuoto piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2021“ nugalėtojai. Jais tapo Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos septintokė Marija, Biržų r. Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos trečiokė Inga Rita, Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijos auklėtinė Emilija, Druskininkų „Ryto“ gimnazijos moksleivė Aura, Radviliškio dailės mokyklos, Baisogalos klasės auklėtinis Eimis ir Gargždų „Minijos“ progimnazijos moksleivė Neringa.

Kaip ir pernai, taip ir šiemet Lietuva buvo suskirstyta į tris teritorijas, kurių kiekvienoje laimėtojais išrinkta po du labiausiai temą atspindinčius piešinius. Visi šeši kūriniai iki š. m. spalio mėn. bus perpiešti ant autobusų stotelių paviljonų. Konkretūs paviljonai bus išrinkti pagal laimėjusių dalyvių gyvenamąjį rajoną, vietovę.

Pasak Kelių direkcijos vadovo Remigijaus Lipkevičiaus, labai džiugu, kad šiais metais dalyvių įsitraukimas buvo ypatingai gausus. Šių metų konkurse varžėsi net 967 piešiniai iš visos Lietuvos, kai tuo tarpu pernai sulaukėme 279 dalyvių. Toks dalyvių aktyvumas parodo, kad daugumai rūpi kurti ir gražesnę, ir saugesnę eismo aplinką mūsų šalyje. Tikimės, kad vaizdžiai, kūrybiškai primintos saugaus eismo taisyklės pasieks daugybę eismo dalyvių, o tuo pačiu vietos gyventojus džiugins atnaujinti bei pagražinti autobusų laukimo paviljonai.

Konkursu  „Saugus eismas kelyje 2021“  siekiama atkreipti eismo dalyvių dėmesį į saugų eismą mūsų keliuose ir gatvėse – skatinti kiekvieną žmogų, dalyvaujantį eisme, elgtis atsakingai ir dėmesingai, priminti atšvaitų segėjimo būtinybę pėstiesiems, o diržų svarbą – važiuojantiems automobiliu. Taip pat ne tik elgtis pagarbiai vienam su kitu, bet ir saugoti visų sveikatą bei gyvybę. 

Pagrindiniai pateiktų darbų vertinimo kriterijai buvo – atitiktis konkurso tikslui ir tematikai, idėjos ir formos originalumas, darbų kokybė, praktinio panaudojimo galimybės ir kt. Taip pat visi darbai privalėjo atitikti Kelių eismo taisyklių reikalavimus. Konkursui pateiktus darbus vertino komisija, sudaryta iš šio konkurso organizatorių. 

Nuotraukos