Sveikatos ir saugos ugdymo skyrius

 
 

Sveikatos ugdymo naujienos

Su kelionėmis susijusios Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro rekomendacijos siekiant sumažinti COVID-19 ligos plitimą

Įkelta 2020-06-05

Atsiveriant valstybių sienoms, svarbu nepamiršti, kad kelionės ir turizmas gali padidinti COVID-19 ligą sukeliančio viruso – SARS-CoV-2 perdavimo riziką dviem būdais: pirmasis – susijęs su žmonių mobilumu ir viruso perdavimo rizika atvykus į konkrečią vietą, o antrasis – su  žmonių susibūrimais įvairiose vietose, tokiose kaip oro uostai, kurortai ir pan.

Pasak Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (angl. ECDC), pandemijos pradžioje ES / EEE šalyse ir Jungtinėje Karalystėje COVID-19 ligos plitimas tarp šalių ir šalių viduje yra siejamas su kelionėmis bei turizmu. Esant dabartinei situacijai, kuomet kai kurios valstybės sumažino SARS-CoV-2 viruso plitimą iki labai žemo lygio, o kitose šalyse virusas vis dar plinta, turizmo ir su kelionėmis susijusio viruso perdavimo vaidmuo gali būti reikšmingas dėl pakartotinos SARS-CoV-2 viruso perdavimo rizikos. Atsižvelgiant į tai, ECDC siekia teikti rekomendacijas kelionių sektoriui ir mažinti SARS-CoV-2 viruso perdavimo tikimybę įvairiose transporto priemonėse, įlaipinimo / išlaipinimo vietose ir kitur.

Prieš planuojant kelionę ECDC rekomenduoja įsitikinti, ar pasirūpinote pakankamu kiekiu medicininių veido kaukių – ar jų užteks visos kelionės metu. Pasiekus kelionės šalį, keliautojams oro uoste rekomenduojama užtrukti kuo trumpiau, laikantis fizinės distancijos, rankų higienos ir dėvėti medicinines veido kaukes. Daugiau ECDC rekomendacijų, skirtų gyventojams besirengiantiems keliauti, galima rasti ECDC atmintinėje čia.

Daugiau informacijos apie Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro rekomendacijas, susijusias su kelionėmis galima rasti ECDC interneto puslapyje čia:

Daugiau informacijos keliautojams galima rasti Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos interneto svetainės nuorodoje keliautojams čia.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) informacija
Nuotraukos
 
 

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, Sveikatos ir saugos ugdymo skyrius. Tel.: (8 5) 2766775, Žirmūnų g. 1B, LT 09101 Vilnius